Realista Leclerc od Singapuru mnoho neočekává

Po rychlých okruzích s dlouhými rovinkami se F1 přesouvá do Singapuru. Přestože se jedná o městský okruh, také v Singapuru najdeme delší rovinky. Kromě nich je na něm ale i řada zatáček a zejména s těmi pomalejšími má Ferrari problém.

Očekává se, že v Singapuru bude zpět nejen Mercedes ale také Red Bull, který si v předešlých závodech vybral penalizace právě kvůli tomu, aby byl v Singapuru připravený. A Ferrari?

„Musíme zůstat realističtí,“ řekl Leclerc. „Myslím, že jsme očekávali, že Spa a Monza budou pro náš vůz velmi dobrými závody, ale také víme, že příštích několik závodů bude pro náš vůz mnohem obtížnějších.“

"Takže musíme být realističtí a jo, nebude to snadné. Myslím zejména Singapur."

Zajímavé statistiky po GP Itálie 2019

Zajímavé statistiky po GP Itálie 2019

Ferrari vyhrálo v Singapuru dvakrát. V roce 2010 zásluhou Fernanda Alonsa a v roce 2015 Sebastiana Vettela. Poté přišly tři vítězství Mercedesu.

Vloni skončil Vettel v závodě třetí za Hamiltonem a Verstappenem se ztrátou 40 sekund.

„Myslím, že to bude příjemné překvapení, pokud budeme lepší ve srovnání s tím, co očekáváme,  ale očekáváme, že tam budeme bojovat.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Verstappen neočekává, že se bude situace z kvalifikace v Monze letos opakovat

18. ledna | Nezískal titul, ale stal se legendou... Gilles Villeneuve by dnes oslavil 70.
17. ledna | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
17. ledna | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.