Reakce Romana Staňka na víkend ve Španělsku [video]

Český závodník Roman Staněk dokončil hlavní závod ve Španělsku na 17. místě a na vítězného Američana Jaka Crawforda ztratil přes jednu minutu.

Italskému týmu Trident se nedařilo celý závodní víkend v Barceloně. „Ve volném tréninku jsme měli auto dobré, ale pak v kvalifikaci, kde jsme jeli na měkké sadě pneumatik, se nám vůbec nedařilo a kvalifikoval jsem se předposlední. A podle rychlosti z kvalifikace bohužel vypadal i celý zbytek víkendu. Neměli jsme prostě vůbec rychlost,“ popisoval Staněk.

Ze Španělska tedy mladý Čech a i celý Trident odjíždí bez bodu. Týmový kolega Staňka Richard Verschoor hlavní závod kvůli obrovské degradaci pneumatik ani nedokončil. V celkovém pořadí Staněk po víkendu v Barceloně klesnul na 20. místo se ziskem 13 bodů. 

Již za týden čeká Staňka další kolo šampionátu Formule 2 a to v rakouském Spielbergu. „Máme teď Red Bull Ring a pak hned Silverstone, takže musíme makat, abychom byli zpátky na předních pozicích,“ přeje si jediný Čech v doprovodných sériích slavné Formule 1.

Doporučujeme

Články odjinud