Reakce na kvalifikaci: Horner se omlouvá fanouškům (aktualizováno)

Nový formát kvalifikace nepřinesl zrovna posun k lepšímu. Zatímco v první části kvalifikace bylo poměrně rušno, třetí část byla eliminačním formátem téměř eliminována. Lze proto očekávat rychlé změny.
Reakce na kvalifikaci: Horner se omlouvá fanouškům (aktualizováno)

Christian Horner pro BBC rovnou řekl, že by se měly týmy fanouškům omluvit. Podle šéfa Red Bullu by mělo dojít ke změně a to ideálně už od druhého závodu. „Myslím, že je potřeba to udělat pro Bahrajn. Raději bych se vrátil ke kvalifikaci, kterou jsme měli. Ale to je můj osobní názor. Myslím, že to bylo lepší tak, jak to bylo.“

Toto Wolff šel ještě trochu dál a pro Sky Sports označil kvalifikaci za „pěkný nesmysl“. Niki Lauda vyzval k „okamžité změně“.

Ecclestone řekl, že věděl hned, že tento systém bude pitomost. Varuje ale před pouhým návratem ke starému systému.

„Pokud bychom se vrátili ke starému systému, řeknu vám, co se stane: Mercedes bude první a druhý,“ uvedl pro Autosport. „Je to jednoduché."

Ecclestone navrhuje, aby vítěz posledního závodu (a patrně nejen on) dostal ke svému času „penalizaci" několika desetin nebo sekund. Startoval by pak třeba 7. a závod by byl zajímavější. 

Ve hře jsou nyní pravděpodobně tři varianty:

  1. Vše zůstane, jak je (nepravděpodobné)
  2. Eliminační formát bude zrušen, vrátíme se ke starému formátu.
  3. Bude zaveden hybridní systém, o kterém se diskutovalo během testů – eliminační formát by platil pouze pro první dvě části. V té třetí by zůstalo vše jako před letošní sezónou. Jen s tím rozdílem, že by v ní bylo zřejmě 8 a ne 10 vozů.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: V posledním tréninku byl nejrychlejší Hamilton, Vettel těsně třetí

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen