Reakce na kvalifikaci: Horner se omlouvá fanouškům (aktualizováno)

Nový formát kvalifikace nepřinesl zrovna posun k lepšímu. Zatímco v první části kvalifikace bylo poměrně rušno, třetí část byla eliminačním formátem téměř eliminována. Lze proto očekávat rychlé změny.
Reakce na kvalifikaci: Horner se omlouvá fanouškům (aktualizováno)

Christian Horner pro BBC rovnou řekl, že by se měly týmy fanouškům omluvit. Podle šéfa Red Bullu by mělo dojít ke změně a to ideálně už od druhého závodu. „Myslím, že je potřeba to udělat pro Bahrajn. Raději bych se vrátil ke kvalifikaci, kterou jsme měli. Ale to je můj osobní názor. Myslím, že to bylo lepší tak, jak to bylo.“

Toto Wolff šel ještě trochu dál a pro Sky Sports označil kvalifikaci za „pěkný nesmysl“. Niki Lauda vyzval k „okamžité změně“.

Ecclestone řekl, že věděl hned, že tento systém bude pitomost. Varuje ale před pouhým návratem ke starému systému.

„Pokud bychom se vrátili ke starému systému, řeknu vám, co se stane: Mercedes bude první a druhý,“ uvedl pro Autosport. „Je to jednoduché."

Ecclestone navrhuje, aby vítěz posledního závodu (a patrně nejen on) dostal ke svému času „penalizaci" několika desetin nebo sekund. Startoval by pak třeba 7. a závod by byl zajímavější. 

Ve hře jsou nyní pravděpodobně tři varianty:

  1. Vše zůstane, jak je (nepravděpodobné)
  2. Eliminační formát bude zrušen, vrátíme se ke starému formátu.
  3. Bude zaveden hybridní systém, o kterém se diskutovalo během testů – eliminační formát by platil pouze pro první dvě části. V té třetí by zůstalo vše jako před letošní sezónou. Jen s tím rozdílem, že by v ní bylo zřejmě 8 a ne 10 vozů.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: V posledním tréninku byl nejrychlejší Hamilton, Vettel těsně třetí

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10