RB14 versus MCL33: příští sezóna může být hodně zajímavá

Red Bull a McLaren zřejmě v příštím roce nebudou bojovat o titul. Dramatický souboj se ale může odehrát mezi nimi a to o třetí místo, pódia a možná i nějaké to vítězství.
RB14 versus MCL33: příští sezóna může být hodně zajímavá

McLaren se v uplynulých letech chlubil, že má jedno z nejlepších šasi na startovním roštu. Špatné výsledky tak házel Woking plně na výkonnost Hondy. Bylo tomu skutečně tak? V sezóně 2018 se nebude mít McLaren na co vymlouvat. Pod kapotou bude mít motor od Renaultu – tedy stejný, jako tovární tým a Red Bull.

Rudí býci letos nezačali úplně nejlépe, měli problémy se svým vozem, ale jestli se někdo dokáže z problémů dostat velmi rychle, pak jsou to chlapci z Milton Keynes.

Vývoj McLarenu MCL32 v první polovině sezóny 2017

Vývoj McLarenu MCL32 v první polovině sezóny 2017

Red Bull má prakticky v každé sezóně velmi dobrý vůz z hlediska aerodynamiky.

McLaren bude mít menší nevýhodu, protože motor Renault bude používat vůbec poprvé a rozhodl se tak teprve nedávno. Velký problém by to ale být nemusel.

McLaren vyhrál v F1 celkem 182 závodů, ale pád na dno rozhodně nepřišel společně s Japonci. Poslední vítězství zaznamenal McLaren v Brazílii 2012. V dalších dvou letech jezdil ještě s motorem Mercedesu. V roce 2014 na tom byl v konečném umístění výrazně hůře než Williams a na Mercedes ztrácel v průměru sekundu na kolo.

Boullier si pochvaluje úžasný vývoj ve Wokingu

Boullier si pochvaluje úžasný vývoj ve Wokingu

Od té doby se toho ve Wokingu hodně změnilo. Vývoj vozu má pod palcem Peter Prodromou, kterého v jistém ohledu můžeme označit za žáka Adriana Neweyho.

McLaren i Red Bull patří stále mezi velké týmy. Opřít se budou moci také o skvělé jezdce. 

Lepší výsledky by mohli přilákat nové sponzory, které McLaren potřebuje a to zvláště poté, co mu vypadnou nemalé příjmy od Hondy. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Je to smutné, říká o konci Malajsie Hamilton