Ralf Schumacher končí se závoděním

Mladší bratr sedminásobného mistra světa se nedlouho před zahájením nové sezony DTM rozhodl pověsit volant na hřebík a overal vyměnit za sako.
Ralf Schumacher končí se závoděním

Mercedes původně se Schumacherem počítal jako s jedním ze závodních jezdců pro sezonu 2013. Podle informací Autosportu ovšem sedmatřicetiletý Němec automobilce oznámil, že se závoděním končí. Měl by přesedlat na pozici manažera v týmu Mücke Motorsport. V DTM strávil posledních pět sezon, nejúspěšnější pro něho byl ročník 2011, kdy se v konečném pořadí umístil na osmém místě. Jeho sedačka nyní připadla Pascalu Wehrleinovi, vicemistrovi formule 3.

Schumacher by se měl také podílet na výchově mladých jezdců Mercedesu. Toto Wolff, sportovní ředitel Mercedesu, označil Schumacherovu roli v týmu za klíčovou.

Fanouškům motorsportu je však Ralf Schumacher nejvíce známý jako pilot formule 1. Do královny motorsportu nastoupil v roce 1997, když napodobil svého bratra a debutoval v barvách Jordanu. Hned ve třetím závodě dojel na stupních vítězů a platil za jeden z největších talentů formule 1.

Šest let Schumacher strávil u Williamsu (1999-2004), kde získal šest vítězství v závodě a v letech 2001 a 2002 skončil v šampionátu na velmi slušném čtvrtém místě. Následoval kritizovaný přestup do Toyoty, mladší z bratrů Schumacherových byl podezříván, že ho nalákala vidina tučné mzdy od japonské automobilky. V sezoně 2005 se Schumacherovi stále celkem dařilo, objevil se i na pódiu a na konci sezony se celkově umístil šestý, nicméně následující dvě sezony se nesly v duchu série zklamání. 

Schumacher rázem získal nelichotivou pověst přeceňovaného a předraženého jezdce a nepodařilo se mu získat angažmá pro rok 2008. Zavděk tak musel vzít přestupu do zmiňované série Deutsche Tourenwagen Masters. 

"V posledních několika týdnech jsem o své budoucnosti hodně přemýšlel. Nakonec jsem došel k závěru, že Mercedesu v DTM mohu být v této době velkých změn více platný v managementu než za volantem. Mluvil jsem s Toto Wolffem a Gerhardem Ungarem, kterým jsem oznámil, že si přeji ukončit kariéru závodního jezdce. 

Za poslední více než dvě dekády v motorsportu a pět let u Mercedes-Benz jsem velmi vděčen. Máme na palubě spoustu mladých talentů a já jim rád uvolním cestu. Mohu se tak plně soustředit na svou novou roli u týmu RSC Mücke Motorsport. Je to pro mě vážně zajímavá výzva. Svým know-how mohu pomáhat těm nejlepším mladým jezdcům a snad je i postrčit k úspěšné kariéře v motoristickém sportu," řekl Schumacher. 

Další článek: Dokončení australské kvalifikace znemožnilo počasí, pokračování v neděli

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.