Räikkönenův motor je po Austrálii nepoškozen, Fin přišel jen o turbo

Kimi Räikkönen musel odstoupit z Velké ceny Austrálie kvůli problémů s motorem. Jeho pohonná jednotka ale utrpěla spíše menší škody.
Räikkönenův motor je po Austrálii nepoškozen, Fin přišel jen o turbo

Räikkönen odstoupil kvůli problému s turbem, který byl docela spektakulární – z airboxu Ferrari vyšlehly plameny.

Ferrari už v Austrálii zjistilo, že by škody na pohonné jednotce nemusely být velké. Definitivní odpověď přinesla až podrobnější analýza v továrně.

Räikkönen přišel o turbo, ale spalovací motor i MGU-K zůstaly bez poškození a mohou být znovu nasazeny v Bahrajnu nebo kdykoliv později.

Podle španělských médií nepřišel při nehodě o motor ani Fernando Alonso. Honda ale uvedla, že Španěl v Bahrajnu nasadí novou pohonnou jednotku a zatím je příliš brzy na to říct, zda bude možné z té „australské“ ještě něco použít.

Jezdci mají letos k dispozici o jednu pohonnou jednotku navíc – tedy pět na sezónu, neboť počet závodů letos překročil hranici 20. Vzhledem k tomu, že toto číslo platilo při víkendu v Austrálii, budou moci jezdci v souladu s pravidl využít pět jednotek i v případě, že by některý ze závodů ještě vypadnul. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Eliminační formát zřejmě zůstane i v Bahrajnu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen