Räikkönenův motor je po Austrálii nepoškozen, Fin přišel jen o turbo

Kimi Räikkönen musel odstoupit z Velké ceny Austrálie kvůli problémů s motorem. Jeho pohonná jednotka ale utrpěla spíše menší škody.
Räikkönenův motor je po Austrálii nepoškozen, Fin přišel jen o turbo

Räikkönen odstoupil kvůli problému s turbem, který byl docela spektakulární – z airboxu Ferrari vyšlehly plameny.

Ferrari už v Austrálii zjistilo, že by škody na pohonné jednotce nemusely být velké. Definitivní odpověď přinesla až podrobnější analýza v továrně.

Räikkönen přišel o turbo, ale spalovací motor i MGU-K zůstaly bez poškození a mohou být znovu nasazeny v Bahrajnu nebo kdykoliv později.

Podle španělských médií nepřišel při nehodě o motor ani Fernando Alonso. Honda ale uvedla, že Španěl v Bahrajnu nasadí novou pohonnou jednotku a zatím je příliš brzy na to říct, zda bude možné z té „australské“ ještě něco použít.

Jezdci mají letos k dispozici o jednu pohonnou jednotku navíc – tedy pět na sezónu, neboť počet závodů letos překročil hranici 20. Vzhledem k tomu, že toto číslo platilo při víkendu v Austrálii, budou moci jezdci v souladu s pravidl využít pět jednotek i v případě, že by některý ze závodů ještě vypadnul. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Eliminační formát zřejmě zůstane i v Bahrajnu

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00