Räikkönenovým kolegou u Renaultu se stal Grosjean

Tým Renault bude příští rok závodit se zcela novou jezdeckou dvojicí, vedle Kimiho Räikkönena nominoval Romaina Grosjeana. Petrov si musí hledat místo jinde.
Räikkönenovým kolegou u Renaultu se stal Grosjean

Renault potvrdil očekávané, Romain Grosjean se s ním vrací do formule 1 poté, co pro něj odjel sedm závodů v druhé polovině sezóny 2009. K sedačce mu pomohlo několik věcí. Francouz je jezdcem společnosti Gravity (stejní majitelé jako u týmu) a má podporu automobilky Renault. Ale především za ním stojí ropná společnost Total, která při této příležitosti prodloužila sponzorskou smlouvu s týmem.

"Závodit vedle bývalého mistra světa a někoho, kdo je hladový po návratu do formule 1, bude skvělou zkušeností," řekl Grosjean. "Jsem si jistý, že mi to pomůže zlepšit moji výkonnost. Cítím, že mi moje úspěšná sezóna v GP2 pomohla hodně vyspět, a jsem mnohem komplexnější jezdec než v době, kdy jsem v tomto sportu soutěžil naposledy. Návrat do Enstonu v roli závodního jezdce je jako návrat domů."

"Zapůsobil na nás, když pro nás jezdil v prvních trénincích v Abú Zabí a Brazílii," řekl o Grosjeanovi šéf týmu Eric Boullier. "Věříme, že jeho nominace do závodní sedačky nám pomůže při opětovném budování týmu. Chtěl bych poděkovat Vitaliji Petrovovi a Brunovi Sennovi za jejich přispění k letošním výkonům týmu a přeji jim do budoucna vše nejlepší."

Další článek: Mercedes bude brzy testovat první verzi šestiválce pro rok 2014

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen