Räikkönenovu rekordní šňůru ukončila fólie z helmy

Tým Lotus zjistil, že odstoupení Kimiho Räikkönena způsobilo přehřátí brzd, které samo o sobě bylo důsledkem zablokovaného chlazení.
Räikkönenovu rekordní šňůru ukončila fólie z helmy

Räikkönenovo brzdění doprovázely oblaky karbonového prachu už od začátku závodu, a i když pak na jistou dobu zmizely, k selhání levé přední brzdy nakonec došlo, což znamenalo konec.

Mechanici Lotusu přišli s vysvětlením. Při první zastávce v boxech našli v přívodu vzduchu k brzdě zaseklou ochrannou fólii z hledí helmy, takže chlazení bylo nedostatečné. Fólii samozřejmě odstranili, ale už bylo pozdě, brzdový disk byl natolik poškozený, že dlouho nevydržel.

"Víme, že jsme tu pro chlazení měli dvě varianty, jedna byla skoro až moc chladná, druhá byla na horní hranici škály," uvedl šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

"Pokud by k selhání došlo na obou discích, tak byste si mysleli, že bylo špatné chlazení, ale byl to jen jeden (brzdový) disk."

Jezdci mají ochranné fólie na hledí helmy v několika vrstvách. Vždy, když se ta horní znečistí, strhnou ji a zahodí, nejčastěji v boxové uličce, ale můžou to udělat kdekoliv, i na trati. Udržují si tak čistý výhled.

Pro Räikkönena tím skončila rekordní série závodů na bodech, od Bahrajnu 2012 do Maďarska 2013 bodoval v 27 Grand Prix za sebou. Překonal tím Schumacherův předchozí rekord 24 GP na bodech. Ale jak jsme už připomněli, nejsou to zcela srovnatelná čísla.

Diskuze (35) Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Vettel, nejrychlejší zastávku měl Alonso
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00