Räikkönenovi se loňské Ferrari řídilo lépe než mistrovské F2008

Navzdory potížím, které s monopostem F2009 měli náhradníci za Felipeho Massu, se podle Kimiho Räikkönena nejednalo o špatný vůz. Nepatřil na špičku startovního pole, ale Fin s ním dokázal vyhrát jeden závod.

"Auto nebylo špatné, mělo velmi malou přilnavost," uvedl. "OK, těžce se řídilo, ale Ferrari z roku 2009 jsem měl radši než to z roku 2008. Nesedlo mi až tak špatně. Ale Fisichella s ním za pět závodů zestárnul o deset let."

Räikkönen odešel na konci roku do rallye, podepsal jednoletou smlouvu s Red Bullem. Pro nadcházející sezónu formule 1 má však své tipy na favority.

"Jaké má záměry Ferrari, to nevím, protože mi je už nesdělovali," řekl. "Dobré auto bude mít pravděpodobně Mercedes, stejně tak McLaren a asi Red Bull. Takže titul musím určit podle sympatií a já říkám: Sebastian Vettel. Ten člověk je tak normální a stojí nohama na zemi."

Fina teď ale čeká zcela nová výzva, téměř kompletní sezóna ve světovém šampionátu rallye. Svůj první rok ve WRC přirovnal k debutu ve formuli 1. "Ten mladý Kimi z té doby je dnes ve mně trochu znovu, ano. Jsem zvědavý a natěšený," přiznal.

Fanoušky formule 1 ovšem zajímá, zda mistra světa z roku 2007 znovu uvidí na závodních okruzích. Räikkönen bude v rallye závodit pro Red Bull a tím by se mu mohla otevřít cesta zpět v roce 2011. V současnosti je ale rád, že přestoupil do jiného sportu.

"Možná navštívím monackou Grand Prix," řekl. "Jak to teď vypadá, mohl bych znovu získat kokpit ve F1. Ale chci ho? Ve formuli 1 se teď dějí nepěkné věci, jedna automobilka za druhou prodávají své týmy. Jsem rád, že se teď o tyto věci nemusím starat. Za rok si promluvíme."

Na téma srovnání formule 1 a rallye Fin dodal: "Ve formuli 1 překrývá závody mnoho věcí, je v ní moc politiky, nikdo neříká, co si myslí, protože má strach, že to bude vytrženo z kontextu. Atmosféra v rallye je mnohem příjemnější. Je to více o výkonech jezdců."

Další článek: Michael Schumacher u týmu Mercedes GP

20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.
14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00