Räikkönenovi scházel v testech pocit rychlosti

Kimi Räikkönen čekal, že návrat do formule 1 bude pro něj větším šokem, než ve skutečnosti byl, když tento týden testoval ve Valencii.
Räikkönenovi scházel v testech pocit rychlosti

"Očekával jsem mnohem větší pocit rychlosti," řekl pro BBC. "OK, Valencie není nejrychlejší okruh, ale i tak to byl celkem normální pocit. Očekával jsem, že budu mít pocit opravdové rychlosti, když dupnu na plyn, ale ten pocit jsem měl možná jednou."

Pro Fina je pozitivní, že neměl problémy ani s fyzickou kondicí. "Necítím, že by mi ztuhnul krk. Asi jsem očekával, že budu mít s krkem víc problémů, ale nemám vůbec žádné," potvrdil.

Po dvou dnech jezdění si Räikkönen ověřil, že mu jízda ve formuli 1 nedělá problémy, ale přesto si netroufá stanovit pro letošní sezónu konkrétní cíle. Hodně bude totiž záležet na novém monopostu Lotus, a ten ještě nevyjel na trať.

"Budeme se samozřejmě snažit dosahovat v každém závodě maximum, ale těžko se to odhaduje," přiznal. "Musíme zjistit, jak se auto bude chovat v testech, a z toho vyjdeme."

"Doufejme, že budeme mít dobré auto, abychom mohli bojovat vpředu, bylo by to hezké. Ale pokud ne, pokusíme se zlepšit a dopředu se dostat. Tým má vše, co potřebujeme, abychom postavili dobré auto. Neschází nám nic, bez čeho bychom nemohli mít dobré auto."

"Lidé tady touží mít dobré auto. Atmosféra je tu skvělá, je to spíš jako rodina, na rozdíl od ostatních velkých týmů, velmi příjemní lidé, se kterými se dobře pracuje. Zatím si to užívám."

Další článek: Odhalení Caterhamu CT01

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10