Räikkönenovi scházel v testech pocit rychlosti

Kimi Räikkönen čekal, že návrat do formule 1 bude pro něj větším šokem, než ve skutečnosti byl, když tento týden testoval ve Valencii.
Räikkönenovi scházel v testech pocit rychlosti

"Očekával jsem mnohem větší pocit rychlosti," řekl pro BBC. "OK, Valencie není nejrychlejší okruh, ale i tak to byl celkem normální pocit. Očekával jsem, že budu mít pocit opravdové rychlosti, když dupnu na plyn, ale ten pocit jsem měl možná jednou."

Pro Fina je pozitivní, že neměl problémy ani s fyzickou kondicí. "Necítím, že by mi ztuhnul krk. Asi jsem očekával, že budu mít s krkem víc problémů, ale nemám vůbec žádné," potvrdil.

Po dvou dnech jezdění si Räikkönen ověřil, že mu jízda ve formuli 1 nedělá problémy, ale přesto si netroufá stanovit pro letošní sezónu konkrétní cíle. Hodně bude totiž záležet na novém monopostu Lotus, a ten ještě nevyjel na trať.

"Budeme se samozřejmě snažit dosahovat v každém závodě maximum, ale těžko se to odhaduje," přiznal. "Musíme zjistit, jak se auto bude chovat v testech, a z toho vyjdeme."

"Doufejme, že budeme mít dobré auto, abychom mohli bojovat vpředu, bylo by to hezké. Ale pokud ne, pokusíme se zlepšit a dopředu se dostat. Tým má vše, co potřebujeme, abychom postavili dobré auto. Neschází nám nic, bez čeho bychom nemohli mít dobré auto."

"Lidé tady touží mít dobré auto. Atmosféra je tu skvělá, je to spíš jako rodina, na rozdíl od ostatních velkých týmů, velmi příjemní lidé, se kterými se dobře pracuje. Zatím si to užívám."

Další článek: Odhalení Caterhamu CT01

16:34 | Smazané časy v kvalifikaci. Devátá zatáčka (6krát): Gio, Per, Msc, Gas, Nor, Str. Patnáctá zatáčka (4krát): Lat, Gas, Vet, Str.
13:18 | Déšť, který neměl přijít, přišel. #Imola
13:03 | Cunoda zaplatí 300 euro. Nikoliv za ostřejší jazyk v týmovém rádiu, ale za překročení rychlosti v boxech o 2,4 km/h.
12:55 | V posledním tréninku bylo smazáno 18 časů v deváté a 3 časy v patnácté zatáčce.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00