Räikkönenovi nové díly sedly, vůz se již začíná chovat podle jeho představ

Finský závodník v dnešní kvalifikaci poprvé v sezoně porazil svého týmového kolegu Fernanda Alonsa.
Räikkönenovi nové díly sedly, vůz se již začíná chovat podle jeho představ

Kimi Räikkönen si uvědomuje, že Ferrari na úplnou špičku pole stále ztrácí, věří ale, že nové součástky, které po Ferrari požadoval, pomohou tým nasměrovat správným směrem. V kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu vybojoval šesté místo. Po aplikování penalizace Ricciarda vystartuje pátý.

„Ve voze se cítím o něco lépe. Nové díly, které jsem chtěl, rozhodně pomohly. V kvalifikaci to více odpovídalo našim očekáváním a přáním. Jdeme rozhodně správným směrem. Pořád nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale víme, co děláme. Chce to jen čas, než se dostaneme tam, kam chceme.

Vůz potřebuje vylepšit ve všech oblastech. Musíme lépe porozumět motoru a elektronice, abychom následně mohli vylepšit detaily, které přinesou velké zlepšení. V prvních třech závodních víkendech jsme se po všech stránkách hodně zlepšili a já trochu zlepšil ovládání přední části vozu.

Brzdný systém řízený elektronikou není problém. Měli jsme nějaké potíže v testech a v Austrálii se odehrálo pár divných věcí. Hlavní byly nedostatky v přední části monopostu. Když získáte dobrý pocit z funkčnosti brzd, je to hned snazší. V této oblasti jsme pokročili,“ prohlásil Räikkönen.  

Fernando Alonso ze svého kvalifikačního představení pochopitelně neměl příliš velkou radost. Ve třetí části kvalifikace nedokázal vylepšit své maximum z Q2 a z první desítky jezdců byl nejpomalejší.

„Byla to zvláštní kvalifikace v tom, že některá jména chyběla v Q3. Nebyl tam Hülkenberg, nebyl tam ani Vettel. Měli jsme šanci, protože v poslední části kvalifikace chyběli někteří soupeři. Zítra ale budou velmi silní. Trojka Vettel, Hülkenberg, Ricciardo bude i díky množství čerstvých pneumatik hodně nebezpečná.

Závod bude těžký, takže se musíme spolehnout na dobrý start. Pokud nám vyjde i strategie a nebude nám chybět rychlost, můžeme ještě sebrat dobré body. To je naším cílem o tomto víkendu. V Austrálii a Malajsii jsme nepředvedli příliš silné starty. V této oblasti existuje prostor pro zlepšení.

O tomto víkendu jsme testovali několik nových věcí a naše forma je o něco lepší. Věřím a doufám, že start a první kolo zvládneme dobře, abychom neztráceli příliš mnoho na lídry. Bez pochyby to ale bude náročný závod. Ostatně ani jsme před příjezdem sem nečekali, že by to mohlo být jednoduché.

Uvidíme, co zítra zvládneme udělat. Zisk bodů by byl vítaným zakončením nesnadného víkendu,“ řekl Alonso. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Williams díky Bottasovi využil potenciál vozu, Massa doplatil na chyby

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna