Räikkönenova operace přichází v nevhodnou chvíli, říká majitel Lotusu

Gérard Lopez chce, aby jeho tým Lotus skončil v šampionátu konstruktérů co nejvýš, proto považuje odstoupení Kimiho Räikkönena z posledních dvou závodů za nešťastné.
Räikkönenova operace přichází v nevhodnou chvíli, říká majitel Lotusu

Lotus má nouzi o peníze a každé lepší umístění v šampionátu by znamenalo milióny dolarů navíc. Räikkönenovo odstoupení ale znamená téměř jisté loučení s posunem výš, protože jak loni ukázal D'Ambrosio, když zaskakoval za potrestaného Grosjeana, náhradníci se nedokáží takhle rychle adaptovat a mít výsledky.

"Primárně jde o Räikkönenovo zdraví a já mu přeji rychlé uzdravení," řekl Lopez pro Die Welt. "Ale ta operace přichází v pro Lotus velmi nešťastnou a nevhodnou dobu. A také vím, v jakém jsme sportu."

Räikkönen svoji operaci sice odůvodnil nesnesitelnými bolestmi zad, ale ví se, že hlavním důvodem byla jeho nespokojenost se situací u týmu, který mu letos nevyplácí mzdu.

Lopez říká, že je pozice Lotusu komplikovaná i kvůli systému přerozdělování peněz ve formuli 1. "Není to o tom, že by ostatní měli víc peněz na investice, ale o faktu, že prostě dostávají víc peněz (od Ecclestona). A ne proto, že by byli lepší, ale protože jsou podle všeho důležitější."

Lotus by chtěl mít stejné bonusy jako top týmy. To ale zatím zůstává jen přáním, protože nová Concordská dohoda s tím nepočítá. V Enstonu se proto musí spolehnout na nového partnera, kterým má být společnost Quantum Motorsports.

Na něm také bude záležet, kdo se stane Räikkönenovým nástupcem v příští sezóně. "Jednáme se čtyřmi kandidáty," prozradil Lopez. "Patří mezi ně Nico Hülkenberg a Pastor Maldonado. O těch ostatních dvou nic neřeknu."

Další článek: S Maldonadem odchází od Williamsu také PDVSA