Räikkönenova operace přichází v nevhodnou chvíli, říká majitel Lotusu

Gérard Lopez chce, aby jeho tým Lotus skončil v šampionátu konstruktérů co nejvýš, proto považuje odstoupení Kimiho Räikkönena z posledních dvou závodů za nešťastné.
Räikkönenova operace přichází v nevhodnou chvíli, říká majitel Lotusu

Lotus má nouzi o peníze a každé lepší umístění v šampionátu by znamenalo milióny dolarů navíc. Räikkönenovo odstoupení ale znamená téměř jisté loučení s posunem výš, protože jak loni ukázal D'Ambrosio, když zaskakoval za potrestaného Grosjeana, náhradníci se nedokáží takhle rychle adaptovat a mít výsledky.

"Primárně jde o Räikkönenovo zdraví a já mu přeji rychlé uzdravení," řekl Lopez pro Die Welt. "Ale ta operace přichází v pro Lotus velmi nešťastnou a nevhodnou dobu. A také vím, v jakém jsme sportu."

Räikkönen svoji operaci sice odůvodnil nesnesitelnými bolestmi zad, ale ví se, že hlavním důvodem byla jeho nespokojenost se situací u týmu, který mu letos nevyplácí mzdu.

Lopez říká, že je pozice Lotusu komplikovaná i kvůli systému přerozdělování peněz ve formuli 1. "Není to o tom, že by ostatní měli víc peněz na investice, ale o faktu, že prostě dostávají víc peněz (od Ecclestona). A ne proto, že by byli lepší, ale protože jsou podle všeho důležitější."

Lotus by chtěl mít stejné bonusy jako top týmy. To ale zatím zůstává jen přáním, protože nová Concordská dohoda s tím nepočítá. V Enstonu se proto musí spolehnout na nového partnera, kterým má být společnost Quantum Motorsports.

Na něm také bude záležet, kdo se stane Räikkönenovým nástupcem v příští sezóně. "Jednáme se čtyřmi kandidáty," prozradil Lopez. "Patří mezi ně Nico Hülkenberg a Pastor Maldonado. O těch ostatních dvou nic neřeknu."

Další článek: S Maldonadem odchází od Williamsu také PDVSA

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00