Räikkönenova diskvalifikace nemusela být náhodná. Přiznal problém s předním křídlem

Kimi Räikkönen byl kvůli průhybu předního křídla diskvalifikován z výsledků kvalifikace. Musel startovat z boxů.
Räikkönenova diskvalifikace nemusela být náhodná. Přiznal problém s předním křídlem

Podle pravidel je povolen průhyb 5 mm při aplikování zatížení 60 N na libovolnou část odtokové hrany kterékoliv klapky. U Räikkönena to bylo více, a tak byl odsunut na konec startovního pole. Musel však samozřejmě nasadit upravené přední křídlo, což znamenalo start z boxů.

„Nevím, co se stalo. Dostal jsem ráno zprávu,“ řekl Räikkönen v neděli. „V předešlém závodě jsem měl na konci problém se zlomenou opěrkou předního křídla a ztratil jsem přítlak. Bohužel to asi způsobila podobná věc.“

„Věděli jsme o problému po posledním závodě, ale neměli jsme čas vyrobit nový díl. Určitě to nebylo něco, co by nás zrychlilo. Ale tak to je. Pro všechny je to fér.“

Räikkönen to nakonec po startu z boxů dotáhl na desáté místo. „Máme jeden bod, takže lepší než nic, ale bylo to těžké.“ Fin si stěžoval, že měl špatný grip a nedokázal přimět pneumatiky správně pracovat. Kromě Alfy Romeo měl podobné problémy také Haas nebo Ferrari.

„Myslím, že bod je asi maximum, na které jsme měli, takže to bereme. Příští závod by pro nás měl být snadnější.“

Jezdec Alfy Romeo je jediným jezdcem mimo první tři týmy, který zatím bodoval ve všech závodech.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Držet pozice Mercedes jezdcům nenakázal. Já s nimi ani nemluvil, říká Wolff

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.