Räikkönena zbrzdily problémy s diferenciálem

Spokojen tentokrát nebyl ani jeden z pilotů Lotusu. Na rychlosti jim nepřidalo ani počasí, které oproti včerejšku zažilo razantní změnu.
Räikkönena zbrzdily problémy s diferenciálem

Romain Grosjean se dostal do třetí části kvalifikace, v té však mířil výš. O co nejlepší výsledek na jednom z nejnevyzpytatelnějších okruhů v kalendáři se bude pokoušet ze sedmé pozice.

"Určitě jsme si představovali trošku lepší výsledek. Nepomohly nám podmínky na trati, které byly úplně jiné než včera. Vyšší teploty pro nás sice byly lepší, avšak ne v takové míře, jak jsme očekávali. Auto bylo docela dobré, avšak poslední kolo jsem mohl zajet lépe, je to škoda. Dostat se do první desítky ovšem nikdy není ku škodě a závod bude dlouhý. Náš vůz se dosud k pneumatikám choval hodně ohleduplně, což by se snad mohlo projevit. Když jsem naposledy startoval ze sedmé pozice, byly z toho stupně vítězů. Doufejme, že se to bude zítra opakovat," řekl Romain Grosjean. 

Kimi Räikkönen doplatil na dvě věci - špatně ovladatelný vůz a vyrovnanost pole. To zapříčinilo, že se musel spokojit pouze s dvanáctou startovní pozicí.

"Samozřejmě jsem zklamaný, že jsem vypadl v druhé části kvalifikace, ale měli jsme potíže s diferenciálem, takže vůz nebyl dobře ovladatelný. Když je pole tak vyrovnané, hodně se projeví, pokud nemáte vůz naladěný tak, jak se vám to líbí. Ovšem včera nám to při dlouhých jízdách šlo, máme na výběr z mnoha strategií kolem pneumatik a teplejší počasí nám sedí, takže z toho snad zítra něco bude. Počítá se až výsledek závodu, tak uvidíme, jak se nám povede," prohlásil Kimi Räikkönen.

Další článek: Alonso si pochvaluje úpravy vozu a šance na vítězství se nevzdává

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10