Räikkönena zbrzdily problémy s diferenciálem

Spokojen tentokrát nebyl ani jeden z pilotů Lotusu. Na rychlosti jim nepřidalo ani počasí, které oproti včerejšku zažilo razantní změnu.
Räikkönena zbrzdily problémy s diferenciálem

Romain Grosjean se dostal do třetí části kvalifikace, v té však mířil výš. O co nejlepší výsledek na jednom z nejnevyzpytatelnějších okruhů v kalendáři se bude pokoušet ze sedmé pozice.

"Určitě jsme si představovali trošku lepší výsledek. Nepomohly nám podmínky na trati, které byly úplně jiné než včera. Vyšší teploty pro nás sice byly lepší, avšak ne v takové míře, jak jsme očekávali. Auto bylo docela dobré, avšak poslední kolo jsem mohl zajet lépe, je to škoda. Dostat se do první desítky ovšem nikdy není ku škodě a závod bude dlouhý. Náš vůz se dosud k pneumatikám choval hodně ohleduplně, což by se snad mohlo projevit. Když jsem naposledy startoval ze sedmé pozice, byly z toho stupně vítězů. Doufejme, že se to bude zítra opakovat," řekl Romain Grosjean. 

Kimi Räikkönen doplatil na dvě věci - špatně ovladatelný vůz a vyrovnanost pole. To zapříčinilo, že se musel spokojit pouze s dvanáctou startovní pozicí.

"Samozřejmě jsem zklamaný, že jsem vypadl v druhé části kvalifikace, ale měli jsme potíže s diferenciálem, takže vůz nebyl dobře ovladatelný. Když je pole tak vyrovnané, hodně se projeví, pokud nemáte vůz naladěný tak, jak se vám to líbí. Ovšem včera nám to při dlouhých jízdách šlo, máme na výběr z mnoha strategií kolem pneumatik a teplejší počasí nám sedí, takže z toho snad zítra něco bude. Počítá se až výsledek závodu, tak uvidíme, jak se nám povede," prohlásil Kimi Räikkönen.

Další článek: Alonso si pochvaluje úpravy vozu a šance na vítězství se nevzdává