Räikkönena uspokojí jedině první místo v šampionátu

Roli jednoho z favoritů akceptuje a uvědomuje si, že pro boj o titul nemá špatnou výchozí pozici. Zároveň doufá, že Lotus odvede v Monaku lepší práci než před rokem.
Räikkönena uspokojí jedině první místo v šampionátu

Kimi Räikkönen se po svém comebacku profiluje jako velmi konzistentní jezdec. Jeho přístup ostatně nese ovoce. Jestliže loni patřil k černým koním šampionátu, letos už nikdo, Icemana nevyjímaje, nepochybuje o tom, že finský pilot patří k favoritům na zisk titulu. Však právě to je také Räikkönenův hlavní a jasný cíl. Pomoci by v tom mělo i dobré umístění v blížící se Velké ceně Monaka.

"Nejsme první, a tak nemůžeme být spokojení. Není to tedy žádná tragédie - zbývá ještě hodně závodů, ve kterých se toho může hodně stát. Monako představuje unikátní výzvu. Uvidíme, co se tam letos stane. Rozhodně nezopakujeme loňskou chybu. Bylo několik věcí, které jsme neudělali správně. Kvůli nim jsme pak ztráceli. 

Je to obtížné místo na závodění. Trať je úzká a předjíždění skoro nemožné. Uvidíme, jak se budou chovat pneumatiky. Podle toho zařídíme strategii. Hlavní ale bude dobře se kvalifikovat. 

Nedá se stoprocentně odhadnout, jak bude auto fungovat. Nejde to nasimulovat. E21 ale bylo rychlé zatím všude, tak snad to tak bude i v Monaku," nechal se slyšet Räikkönen, který by se chtěl příští sobotu kvalifikovat do první řady. Z té by mohl velmi reálně pomýšlet na vítězství. 

Další článek: Massa jezdil s formulí 1 v ulicích Varšavy

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00