Räikkönena uspokojí jedině první místo v šampionátu

Roli jednoho z favoritů akceptuje a uvědomuje si, že pro boj o titul nemá špatnou výchozí pozici. Zároveň doufá, že Lotus odvede v Monaku lepší práci než před rokem.
Räikkönena uspokojí jedině první místo v šampionátu

Kimi Räikkönen se po svém comebacku profiluje jako velmi konzistentní jezdec. Jeho přístup ostatně nese ovoce. Jestliže loni patřil k černým koním šampionátu, letos už nikdo, Icemana nevyjímaje, nepochybuje o tom, že finský pilot patří k favoritům na zisk titulu. Však právě to je také Räikkönenův hlavní a jasný cíl. Pomoci by v tom mělo i dobré umístění v blížící se Velké ceně Monaka.

"Nejsme první, a tak nemůžeme být spokojení. Není to tedy žádná tragédie - zbývá ještě hodně závodů, ve kterých se toho může hodně stát. Monako představuje unikátní výzvu. Uvidíme, co se tam letos stane. Rozhodně nezopakujeme loňskou chybu. Bylo několik věcí, které jsme neudělali správně. Kvůli nim jsme pak ztráceli. 

Je to obtížné místo na závodění. Trať je úzká a předjíždění skoro nemožné. Uvidíme, jak se budou chovat pneumatiky. Podle toho zařídíme strategii. Hlavní ale bude dobře se kvalifikovat. 

Nedá se stoprocentně odhadnout, jak bude auto fungovat. Nejde to nasimulovat. E21 ale bylo rychlé zatím všude, tak snad to tak bude i v Monaku," nechal se slyšet Räikkönen, který by se chtěl příští sobotu kvalifikovat do první řady. Z té by mohl velmi reálně pomýšlet na vítězství. 

Další článek: Massa jezdil s formulí 1 v ulicích Varšavy

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00