Räikkönena sráží v kvalifikacích nové pneumatiky

Provozní šéf Lotusu Alan Permane potvrdil, že největším problémem Kimiho Räikkönena jsou v kvalifikacích nové pneumatiky Pirelli, zejména ty přední.
Räikkönena sráží v kvalifikacích nové pneumatiky

V první polovině sezóny Räikkönen porážel týmového kolegu Grosjeana v kvalifikacích i závodech, v té druhé se karta začala obracet, Francouz má navrch především v sobotu odpoledne.

Permane vysvětlil, že Finovi nesedí nové pneumatiky, které Pirelli nasazuje od Maďarska. "Nelíbí se mu ty přední," řekl Autosportu. "Nevyhovuje mu, jak zatáčí. Není to pro něj dost ostré."

"Ale když se pokusíte je moc přitvrdit, tak ztratíte zadek. Prostě ho to trochu rozhodilo. Ale učí se s tím pracovat. Romaina teď nic nezastaví, to je jisté."

V závodech se Räikkönenovi daří víceméně stejně dobře, ale kvůli horším startovním pozicím nemůže vždy využít potenciál vozu, jako to udělal Grosjean v Japonsku.

"V závodním režimu je Kimi s pneumatikami v pohodě," potvrdil Permane. "V Singapuru se kvalifikoval třináctý, v Koreji devátý a získal dvě pódia. Ale to se nebude dít každý týden."

"Nemůžete vzadu spoléhat na safety car, že vám pomůže k dobrým výsledkům. Musíte se kvalifikovat lépe a s tím on má problém. Tady to bylo lepší."

"Na Romaina ztrácel v Japonsku tři desetiny, ale tři desetiny znamenaly pět startovních pozic. Tak vyrovnané to bylo. Normálně by to byly dvě nebo tři pozice."

Další článek: Hülkenberg má smlouvu na příští rok. S Lotusem nebo Force Indií?

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10