Räikkönena nechává revoluce v pravidlech zcela klidným

Iceman neočekává, že by se nové vozy po jezdecké stránce chovaly nějak nepředvídatelně. Nenechává se znepokojovat ani upravením bodového systému.
Räikkönena nechává revoluce v pravidlech zcela klidným

Formule 1 v roce 2014 přináší celou řadu změn v technických i sportovních regulích. Objevují se také obavy, že nové monoposty se budou chovat velmi odlišně v porovnání s předešlými vozy. Kmi Räikkönen, který se po letech vrací do Ferrari, se ale změn nebojí a věří, že obavy jsou přehnané.

"Mám pocit, že to nebude tak jiné, jak si lidi myslí. Ale můžu se mýlit. Snad zjistíme, že je to dost jednoduché. Určitě je to složité pro všechny technické lidi. Musí vyrobit nový motor, novou převodovku a všechno možné. Do řízení pilotů to ale moc nezasahuje. Samozřejmě přibudou nějaká nová tlačítka a nové věci, které budeme muset sledovat. Počkejme si ale a uvidíme, jak snadné to bude.

Je to stejné pro všechny (dvojnásobek bodů v posledním závodě sezony, tj. Velké ceně Abú Zabí - pozn. redakce). Určitě to může někomu pomoct a někomu uškodit. Těm, kterým to pomůže, se to bude líbit. Pro mě osobně to nic neznamená. Je to pravidlo a ať je dobré, nebo ne, nezmění se," řekl Räikkönen pro oficiální web Scuderie Ferrari. 

Další článek: Technika: Poslední mistrovské Brabhamy BT49 a BT52

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna