Räikkönena čeká 300. grand prix, Leclerc pojede doma

Kimiho Räikkönena čeká v Monaku 300. grand prix formule 1. Charlese Leclerca zase domácí závod.

Kimi Räikkönen je momentálně na pátém místě z hlediska počtu účastí a startů ve formuli 1. Räikkönen se zúčastnil 299 velkých cen formule 1, ale počet startů je o tři menší.

V roce 2001 ve Spa měl Räikkönen problém s převodovkou. Závod byl poté zastaven kvůli Luciana Burtiho a Eddieho Irvina. Burti byl zraněn a sezónu nedokončil. U týmu Prost ho na zbývající závody nahradil Tomáš Enge. Jezdci, kteří do nehody odstoupili (kromě Burtiho a Irvina také Alonso, Heidfeld a Räikkönen) byli oficiálně označeni za jezdce, kteří do závodu nikdy neodstartovali. 

Räikkönen se může stát nejzkušenějším jezdcem v historii. Vůbec mě to nezajímá, říká Iceman

Räikkönen se může stát nejzkušenějším jezdcem v historii. Vůbec mě to nezajímá, říká Iceman

Další velkou cenou, do které Räikkönen neodstartoval, byla (ne)slavná Grand Prix USA 2005. Do závodu většina jezdců kvůli problémům s pneumatiky Michelin neodstartovala.

Třetím závodem, který Fin vynechal, byla GP Malajsie 2017. Räikkönen měl před startem problémy se svou pohonnou jednotkou.

Räikkönen se v Monaku stane pátým jezdcem, který dosáhl počtu 300 závodů. Povedlo se to také Schumacherovi, Buttonovi, Alonsovi a Barrichellovi.

Leclerc mi připomíná Villeneuva, říká Ecclestone

Leclerc mi připomíná Villeneuva, říká Ecclestone

Právě Barrichella může Räikkönen překonat, pokud bude i příští rok ve F1 závodit, což by podle smlouvy s Alfou Romeo měl. V počtu účastí v grand prix víkendech bude po Monaku chybět Räikkönenovi ještě 26 záznamů. V případě počtu startů to bude o jeden méně.

Pokud by Räikkönen nevynechal sezóny 2010 a 2011, tak už by rekordu dosáhl. V obou sezónách se v součtu odjelo 38 závodů.

„Každý mluví o mém 300. závodě, ale více se zajímám o náš výkon,“ Räikkönen. „Testy v Barceloně byly pro nás důležité, abychom lépe pochopili naše problémy, ale upřímně nevím, jak dobře našemu autu sedne městská trať v Monaku.“

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Leclerca čeká domácí závod

Pro Charlese Leclerca bude Monako domácím závodem. V ulicích knížectví jel ve F1 už před rokem v Sauberu a ještě dříve ve F2. Závod ale vloni nedokončil. Pod tunelem mu selhaly brzdy a najel do Brendona Hartleye. 

Letos bude mít Leclerc v Monaku větší šanci na lepší výsledek, ale na boj o vítězství to asi nebude. Očekává se, že Ferrari může mít problém nejen s Mercedesem ale také s Red Bullem.

GP Monaka, monačtí jezdci a vazba na Brno

GP Monaka, monačtí jezdci a vazba na Brno

Další článek: Video: S vozem Laudy v ulicích Monte Carla

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00