Räikkönena by k setrvání ve formuli 1 mohl přesvědčit Mercedes

Fin chce především vítězné auto.
Kimi Räikkönen se nedohodl s McLarenem, který označoval jako jedinou svojí možnost na setrvání ve formuli 1. Proto je podle jeho manažera nejpravděpodobnější, že v roce 2010 bude závodit jinde. Není ovšem vyloučeno, že ještě dostane lákavou nabídku od jiného týmu.

"Tohle je formule 1. Pokud můžou nabídnout, nebo nás přesvědčit, že Kimimu nabídnou příležitost, s kterou bude spokojený a my také, přičemž bude mít pocit, že bude moci vítězit v závodech a šampionátu, pak nikdy neříkejte nikdy. Možnost tu je vždy," odpověděl Räikkönenův manažer Steve Robertson na téma Mercedesu GP.

Mistr světa z roku 2007 chce ve formuli 1 závodit, ale jen když bude spokojený se všemi náležitostmi svého angažmá.

"Co se Kimiho týče, má nedokončenou práci. Pokud tu bude příležitost vítězit v závodech a vyhrát další šampionát. To je hlavní cíl," pokračoval Robertson. "Teď to vypadá, že ve formuli 1 nebude, takže se zabýváme dalšími možnostmi. Rally, nebo něco jiného, ale nic není uzavřeno, protože F1 pro nás skončila teprve v posledních dnech. Teď je čas diskutovat o dalších věcech."

Robertson se přiklání k variantě, že Räikkönen příští rok ve formuli 1 nebude. Jednání s McLarenem zkrachovala teprve před pár dny.

"Celkem ano," odpověděl na otázku Autosportu, zda si je stoprocentně jistý, že jeho svěřenec příští rok ve formuli 1 nebude. "I když se to nedá říct na sto procent. S McLarenem jsme měli mnoho jednání, ale bohužel tu bylo pár záležitostí, na kterých jsme se nedokázali shodnout. A v posledních čtyřech nebo pěti dnech jsme zjistili, že bude velmi těžké se dohodnout."

"A pokud Kimi nemůže získat ve formuli 1 konkurenceschopné místo, kde by se domníval, že může vítězit v závodech a šampionátu, pak ve formuli 1 nemusí být kvůli penězům. Dělá to, protože chce vítězit. Raději by si dal rok pauzu s možností vrátit se v roce 2011."

Možností na setrvání ve formuli 1 tedy nezbývá mnoho. U McLarenu a Ferrari je obsazeno a vítězné auto budou příští rok možná mít ještě Mercedes a Red Bull. Volné je jedno místo u Mercedesu, podle Rosse Brawna má ale i Red Bull Racing možnost zbavit se jednoho ze svých pilotů.

"Není tu moc týmů, které by pro Kimiho byly zajímavé," konstatoval Robertson. "Protože když říká, že chce vítězné auto, myslí to upřímně. Nezajímají ho peníze. Samozřejmě, peníze k tomu patří, ale on je nepotřebuje."

"Chce auto, v kterém bude moci předvést svůj talent. Letos ho velmi frustrovala skutečnost, že nemohl vyhrát víc závodů a bojovat o šampionát. Když jste ve formuli 1 devět let a jste mistrem světa, tak potřebujete výzvy. A pro Kimiho je výzvou vítězit v závodech a šampionátech."
Další článek: Villeneuve začal s tréninkem, návrat do F1 je na dobré cestě

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.