Räikkönen: Zůstanu s Ferrari, ať už bude závodit kdekoliv

Fin je přesvědčen, že to bude ve formuli 1.
Kimi Räikkönen ve světle hrozby odchodu Ferrari z formule 1 potvrdil, že u svého týmu zůstane, ať už se bude dít cokoliv. Fin nesouhlasí s pravidly pro příští rok a podobně jako Fernando Alonso má obavy o celou formuli 1.

"Co se mě týče, stoprocentně stojím za týmem. Ať už se rozhodnou dělat cokoliv, půjdu s nimi. Snad se všechno vyřeší," řekl Räikkönen.

Závodit ve formuli 1 bez velkých týmů by podle mistra světa z roku 2007 nemělo smysl.

"Podle mě není pro formuli 1 ani nikoho jiného dobře, že se takové věci dějí. Pokud ve F1 nebude Ferrari nebo jakýkoliv jiný tým jako je BMW nebo McLaren, pro mě už to nebude formule 1. To jsou týmy, které tvoří F1 a pokud se změní a přijdou týmy z GP2 nebo odjinud, už to nebude stejné," řekl.

Räikkönen sice na závěr vyjádřil přesvědčení, že Ferrari ve formuli 1 zůstane, ale v opačném případě by pro Scuderii klidně závodil v jiné sérii.

"Jsem si celkem jistý, že z formule 1 nezmizíme. Ale nevím, stoprocentně jistý si být nemůžu. Určitě pro mě něco najdou, stále s nimi mám smlouvu a oni závodí v mnoha jiných sériích. Takže si myslím, že by pro mě něco našli," dodal.
Další článek: GP Monaka 2009 - čtvrtek