Räikkönen: Ztrátu na nejlepší vozy jsme smazali

Ostatní členové týmu jsou mírnější optimisté.
Ferrari přivezlo do Španělska zásadně přepracovaný vůz, s kterým se ovšem Räikkönen a Massa dokázali umístit v trénincích až na přelomu první a druhé desítky. Finský pilot však úpravy vozu hodnotí velmi pozitivně a nebál se dokonce prohlásit, že ztráta na nejrychlejší vozy je pryč.

"S výkonností vozu jsme určitě pokročili. Je cítit větší aerodynamický přítlak a to jsme potřebovali. Jistě, je pátek a to je vždy těžké dělat závěry, ale dojem je takový, že jsme smazali ztrátu na top vozy," řekl Räikkönen.

Ferrari mělo pro dnešní volné tréninky rozsáhlý seznam úkolů, které bylo nutné provést v rámci testování nových dílů. Oba vozy jezdily spolehlivě a týmu se podařilo plánovaný program dokončit. F60 si lépe rozumí s měkčí směsí pneumatik z pohledu přilnavosti i konzistence.

"Během uplynulých týdnů jsme odvedli dobrou práci a vůz se zlepšil. Ale ostatní samozřejmě nestáli na místě s rukama v kapsách. Zítra uvidíme, jestli jsme se posunuli pořadím vpřed, protože dnešní klasifikace se těžko interpretuje. Je třeba říct, že neodráží skutečné rozložení sil. Dnes jsme pracovali s ohledem na nedělní závod," řekl Felipe Massa.

Šéf týmu Stefano Domenicali byl s hodnocením nových dílů také opatrný: "Určitě jsme pokročili, ale o kolik ve srovnání s konkurencí, to zjistíme až v průběhu víkendu."

Chris Dyer stanovil jako příští cíl postup obou vozů do třetí části kvalifikace.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
8:11 | Stewardi mají práci: Ricciardo byl rychlý pod červenou vlajkou, Kimi si zase mohl počínat nebezpečně při incidentu… odkaz
18:14 | Giovinazzi zřejmě letos pojede v Le Mans s Ferrari.
21. března | Testy F2: Hoši z týmu Charouz: Delétraz druhý, Fuoco pátý. odkaz
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink Hamilton (1:24.026)
2. trénink Hamilton (1:23.931)
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10