Räikkönen: Ztrátu na nejlepší vozy jsme smazali

Ostatní členové týmu jsou mírnější optimisté.
Ferrari přivezlo do Španělska zásadně přepracovaný vůz, s kterým se ovšem Räikkönen a Massa dokázali umístit v trénincích až na přelomu první a druhé desítky. Finský pilot však úpravy vozu hodnotí velmi pozitivně a nebál se dokonce prohlásit, že ztráta na nejrychlejší vozy je pryč.

"S výkonností vozu jsme určitě pokročili. Je cítit větší aerodynamický přítlak a to jsme potřebovali. Jistě, je pátek a to je vždy těžké dělat závěry, ale dojem je takový, že jsme smazali ztrátu na top vozy," řekl Räikkönen.

Ferrari mělo pro dnešní volné tréninky rozsáhlý seznam úkolů, které bylo nutné provést v rámci testování nových dílů. Oba vozy jezdily spolehlivě a týmu se podařilo plánovaný program dokončit. F60 si lépe rozumí s měkčí směsí pneumatik z pohledu přilnavosti i konzistence.

"Během uplynulých týdnů jsme odvedli dobrou práci a vůz se zlepšil. Ale ostatní samozřejmě nestáli na místě s rukama v kapsách. Zítra uvidíme, jestli jsme se posunuli pořadím vpřed, protože dnešní klasifikace se těžko interpretuje. Je třeba říct, že neodráží skutečné rozložení sil. Dnes jsme pracovali s ohledem na nedělní závod," řekl Felipe Massa.

Šéf týmu Stefano Domenicali byl s hodnocením nových dílů také opatrný: "Určitě jsme pokročili, ale o kolik ve srovnání s konkurencí, to zjistíme až v průběhu víkendu."

Chris Dyer stanovil jako příští cíl postup obou vozů do třetí části kvalifikace.
Diskuze (47) Další článek: Medailový systém už zase neplatí!
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10