Räikkönen ztratí na startovním roštu pět míst

Kimi Räikkönen už předem ví, že ani v Malajsii nebude stát v předních řadách startovního roštu. Tým mu musel vyměnit převodovku, za což dostane penalizaci.
Räikkönen ztratí na startovním roštu pět míst

Finovy problémy s převodovkou mají původ v první Grand Prix. V Austrálii totiž vyjel mimo trať, přičemž se mu chladič zanesl nečistotami, především trávou, a nefungoval optimálně. Kvůli tomu se mu v závodě přehřívala převodovka.

V Malajsii pak tým Lotus po prvních dvou trénincích zjistil, že je převodovka v tak špatném stavu, že by zřejmě další závod nevydržela, proto je nutná výměna. A jelikož převodovka musí podle pravidel vydržet pět závodních víkendů, dostane Räikkönen penalizaci ztráty pěti míst na startovním roštu.

Další článek: GP Malajsie 2012 - pátek

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.