Räikkönen zřejmě zůstane u kratšího rozvoru

V posledních závodech sezóny bude Lotus pravděpodobně nasazovat dva různé vozy, Grosjean dostane novější verzi s delším rozvorem, Räikkönen zůstane u kratšího.
Räikkönen zřejmě zůstane u kratšího rozvoru

Delší rozvor je výsledkem nových vývojových procesů, do kterých Lotus zapojil svůj nově dokončený jezdecký simulátor. Räikkönen si delší rozvor vyzkoušel už v italských trénincích, ale nebyl s ním spokojený.

Přesto ho Lotus začal nasazovat od Koreje a závodili s ním oba jezdci. Až do Abú Zabí, kde si Fin znovu řekl o kratší auto a byl s ním spokojený, v kvalifikaci zajel svůj nejlepší kvalifikační výsledek od Německa.

Proto u něj zřejmě zůstane. "Možná předbíhám, ale zdá se, že preferuje kratší rozvor, zatímco Romain má rád dlouhý rozvor," potvrdil šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

Räikkönen si v posledním závodě řekl o kratší rozvor proto, že se domníval, že bude více vyhovovat vlastnostem Yas Mariny. Delší rozvor se hodí spíš na okruhy jako je Spa, kde jsou dlouhé a rychlé zatáčky.

Další článek: Pic má místo ve formuli 1 jisté, otázka je jen u jakého týmu, říká Panis

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10