Räikkönen zřejmě zůstane u kratšího rozvoru

V posledních závodech sezóny bude Lotus pravděpodobně nasazovat dva různé vozy, Grosjean dostane novější verzi s delším rozvorem, Räikkönen zůstane u kratšího.
Räikkönen zřejmě zůstane u kratšího rozvoru

Delší rozvor je výsledkem nových vývojových procesů, do kterých Lotus zapojil svůj nově dokončený jezdecký simulátor. Räikkönen si delší rozvor vyzkoušel už v italských trénincích, ale nebyl s ním spokojený.

Přesto ho Lotus začal nasazovat od Koreje a závodili s ním oba jezdci. Až do Abú Zabí, kde si Fin znovu řekl o kratší auto a byl s ním spokojený, v kvalifikaci zajel svůj nejlepší kvalifikační výsledek od Německa.

Proto u něj zřejmě zůstane. "Možná předbíhám, ale zdá se, že preferuje kratší rozvor, zatímco Romain má rád dlouhý rozvor," potvrdil šéf týmu Eric Boullier pro Autosport.

Räikkönen si v posledním závodě řekl o kratší rozvor proto, že se domníval, že bude více vyhovovat vlastnostem Yas Mariny. Delší rozvor se hodí spíš na okruhy jako je Spa, kde jsou dlouhé a rychlé zatáčky.

Další článek: Pic má místo ve formuli 1 jisté, otázka je jen u jakého týmu, říká Panis

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.