Räikkönen: Zbývá ještě hodně dlouhá cesta

Ferrari má podle Kimiho Räikkönena před sebou ještě "strašně dlouhou cestu" k pozici, ze které by mohlo bojovat o vítězství.
Räikkönen: Zbývá ještě hodně dlouhá cesta

Tým z Maranella prožil minulý víkend v Maďarsku velmi povedený závod, když Fernando Alonso dojel na druhé pozici poté, co o vedení přišel tři kola před cílem, kdy se před něj dostal Daniel Ricciardo. Räikkönen po startu ze šestnácté pozice dojel šestý. Přesto není Fin se současnou situací spokojen.

„Stále je to zklamání,” prohlásil mistr světa z roku 2007. „Byla to obtížná první polovina sezóny, takže je příjemné získat nějaké body a lepší výsledek, nic to ale nemění na faktu, co se dosud stalo. V některých závodech jsme mohli dosáhnout mnohem lepšího výsledku, vždy se ale něco stalo.

Samozřejmě jsou tu jisté známky zlepšení a vůz je mnohem lepší, než na začátku sezóny, ale to je normální, proto jsme tady. Pro příští rok musíme udělat velké kroky a neustále se zlepšovat.

Ferrari podle Mattiacciho potřebuje revoluci

Ferrari podle Mattiacciho potřebuje revoluci

Vím, že máme dobré plány a věřím lidem v továrně a týmu (na trati), musíme ale jít krok po kroku, abychom zlepšili naše slabé stránky, a snad se nám podaří věci uspořádat tak, abychom byli s vozem spokojeni po celou dobu. To nám a mně dovolí být tam, kde bychom měli být a pokusili se vyhrávat závody.”

Räikkönen nemá ani pochybnosti o své formě. Maďarsko ukázalo, že pokud mu vůz sedí, může dosáhnout dobrého výsledku.

„Vím, že jsem oproti loňskému roku najednou neztratil rychlost, takže bylo zklamání bojovat s problémy s vědomím, že i když máte trochu lepší závody, musíte v průběhu víkendu bojovat s vozem každou chvíli, každý trénink a každou začátku.

Vím tedy, že můžeme zlepšit spoustu věcí. Není ale jednoduché dělat změny, nějakou dobu to trvá. Určitě jdeme správným směrem, stále je to ale strašně dlouhá cesta, abychom se dostali tam, kde chceme být jako tým, jako Ferrari.”

Diskuze (48) Další článek: Horner chválí Kvjata
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00