Räikkönen zažívá nejhorší start sezóny ve své kariéře. Zatím nezískal žádný bod

Kimi Räikkönen je druhým rokem u Alfy Romeo. Vloni získal pro tým 43 bodů, letos je po prvních čtyřech závodech bez bodu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Räikkönen zažívá nejhorší start sezóny ve své kariéře. Zatím nezískal žádný bod  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Kimi Räikkönen nezískal body ani v Grand Prix Velké Británie. „Rozhodně to nebyl závod, který jsme očekávali,“ řekl Fin v neděli.

„Na začátku závodu jsem si myslel, že budeme mít šanci bojovat, ale po zastávkách naše tempo neumožňovalo držet krok s ostatními. Budeme muset zjistit, jak pro příští týden zlepšit náš výkon. V závěrečných kolech jsem měl selhání předního křídla, ale to na věci nic nezměnilo. Nejsem si jistý, co se stalo, musíme se na to podívat.“

Srovnání časů v kvalifikaci potvrzuje „motorovou situaci“

Srovnání časů v kvalifikaci potvrzuje „motorovou situaci“

Podle šéfa týmu Frédérica Vasseura se alfě nedařilo na tvrdé směsi. „Byla to neuspokojivá neděle. V úvodních etapách jsme vypadali dobře, dostali jsme se na dvanácté místo, hned za Ocona a Vettela a ukazovali dobré tempo. Do zastávek jsme vyhlíželi dobrý výsledek, ale po přechodu na tvrdé pneumatiky nedokážeme dosáhnout žádného dalšího pokroku.“

Pro mistra světa z roku 2007 je letošní sezóna zatím nejhorší v jeho kariéře. Zatím byl nejlépe 11. v Grand Prix Štýrska.

V roce 2004 u McLarenu sice první tři závody ani nedokončil, ale v tom čtvrtém získal bod za 8. místo. V roce 2009 u Ferrari také v prvních třech závodech nebodoval, ale ve čvrtém závodě v Bahrajnu získal 6. místo.

Další článek: Ferrari poslalo FIA dopis kvůli vyšetřování Racing Pointu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10