Räikkönen zažívá nejhorší start sezóny ve své kariéře. Zatím nezískal žádný bod

Kimi Räikkönen je druhým rokem u Alfy Romeo. Vloni získal pro tým 43 bodů, letos je po prvních čtyřech závodech bez bodu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Räikkönen zažívá nejhorší start sezóny ve své kariéře. Zatím nezískal žádný bod  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Kimi Räikkönen nezískal body ani v Grand Prix Velké Británie. „Rozhodně to nebyl závod, který jsme očekávali,“ řekl Fin v neděli.

„Na začátku závodu jsem si myslel, že budeme mít šanci bojovat, ale po zastávkách naše tempo neumožňovalo držet krok s ostatními. Budeme muset zjistit, jak pro příští týden zlepšit náš výkon. V závěrečných kolech jsem měl selhání předního křídla, ale to na věci nic nezměnilo. Nejsem si jistý, co se stalo, musíme se na to podívat.“

Srovnání časů v kvalifikaci potvrzuje „motorovou situaci“

Srovnání časů v kvalifikaci potvrzuje „motorovou situaci“

Podle šéfa týmu Frédérica Vasseura se alfě nedařilo na tvrdé směsi. „Byla to neuspokojivá neděle. V úvodních etapách jsme vypadali dobře, dostali jsme se na dvanácté místo, hned za Ocona a Vettela a ukazovali dobré tempo. Do zastávek jsme vyhlíželi dobrý výsledek, ale po přechodu na tvrdé pneumatiky nedokážeme dosáhnout žádného dalšího pokroku.“

Pro mistra světa z roku 2007 je letošní sezóna zatím nejhorší v jeho kariéře. Zatím byl nejlépe 11. v Grand Prix Štýrska.

V roce 2004 u McLarenu sice první tři závody ani nedokončil, ale v tom čtvrtém získal bod za 8. místo. V roce 2009 u Ferrari také v prvních třech závodech nebodoval, ale ve čvrtém závodě v Bahrajnu získal 6. místo.

Další článek: Ferrari poslalo FIA dopis kvůli vyšetřování Racing Pointu

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen