Räikkönen zažívá nejhorší start sezóny ve své kariéře. Zatím nezískal žádný bod

Kimi Räikkönen je druhým rokem u Alfy Romeo. Vloni získal pro tým 43 bodů, letos je po prvních čtyřech závodech bez bodu.
Foto: Getty Images / Peter Fox
Räikkönen zažívá nejhorší start sezóny ve své kariéře. Zatím nezískal žádný bod  | Foto: Getty Images / Peter Fox

Kimi Räikkönen nezískal body ani v Grand Prix Velké Británie. „Rozhodně to nebyl závod, který jsme očekávali,“ řekl Fin v neděli.

„Na začátku závodu jsem si myslel, že budeme mít šanci bojovat, ale po zastávkách naše tempo neumožňovalo držet krok s ostatními. Budeme muset zjistit, jak pro příští týden zlepšit náš výkon. V závěrečných kolech jsem měl selhání předního křídla, ale to na věci nic nezměnilo. Nejsem si jistý, co se stalo, musíme se na to podívat.“

Srovnání časů v kvalifikaci potvrzuje „motorovou situaci“

Srovnání časů v kvalifikaci potvrzuje „motorovou situaci“

Podle šéfa týmu Frédérica Vasseura se alfě nedařilo na tvrdé směsi. „Byla to neuspokojivá neděle. V úvodních etapách jsme vypadali dobře, dostali jsme se na dvanácté místo, hned za Ocona a Vettela a ukazovali dobré tempo. Do zastávek jsme vyhlíželi dobrý výsledek, ale po přechodu na tvrdé pneumatiky nedokážeme dosáhnout žádného dalšího pokroku.“

Pro mistra světa z roku 2007 je letošní sezóna zatím nejhorší v jeho kariéře. Zatím byl nejlépe 11. v Grand Prix Štýrska.

V roce 2004 u McLarenu sice první tři závody ani nedokončil, ale v tom čtvrtém získal bod za 8. místo. V roce 2009 u Ferrari také v prvních třech závodech nebodoval, ale ve čvrtém závodě v Bahrajnu získal 6. místo.

Další článek: Ferrari poslalo FIA dopis kvůli vyšetřování Racing Pointu

15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.
14. ledna | Kevin Magnussen se stal otcem, narodila se mu dcera Laura.