Räikkönen zažívá jednu z nejhorších fází své kariéry. Od Maďarska nebodoval

Kimi Räikkönen nedávno oslav čtyřicáté narozeniny. Ve F1 se mu ale až tak nedaří. Po letní přestávce nebodoval.

Kimi Räikkönen od Maďarska nebodoval. Je to už šest závodů, čímž Fin vyrovnal podobný nelichotivý osobní rekord z prvních sezón ve F1. Šestkrát nebodoval také v debutové sezóně u Sauberu (2001) a o rok později u McLarenu.

Současný stav bude mít několik příčin. Pokud se nestane nic mimořádného, obsadí v závodě vždy prvních šest bodovaných pozic Mercedes, Ferrari a Red Bull. Kandidátů na další čtyři místa je ve středu pole hodně.

Kromě toho je zde ale také prvek mimořádných událostí a smůly, které Icemana po letní přestávce provázejí: nehody, špatné pneumatiky a penalizace, ulitý start.

Kimi Räikkönen si zahraje s manželkou v reklamě pro Alfu Romeo

Kimi Räikkönen si zahraje s manželkou v reklamě pro Alfu Romeo

Špatně se vyvíjela také Grand Prix Mexika, kde se Räikkönen po pomalejším startu dostal mezi Magnussena a Russella.

Po kontaktu měl poškozené šasi a chladící systém. Räikkönen dokázal odjet 58 kol, ale nakonec musel zajet do boxů a zastavit.

„Bohužel, o většině našeho dne bylo rozhodnuto už na startu,“ řekl Fin. „Byl jsem zmáčknutý mezi dvě auta a došlo k poškození velkého kusu mé podlahy. Také se poškodilo chlazení a teploty pak šly nahoru. Museli jsme odstoupit, protože jinak by škoda byla ještě větší. “

„Doufali jsme, že budeme mít trochu více rychlosti,“ pokračuje Räikkönen, který odstupoval ze 12. místa. Po zastávce v boxech mu chyběla přilnavost.

„Je to nešťastné, ale takto někdy v závodění chodí. V určitém okamžiku nebylo naše tempo příliš špatné, takže doufejme, že se budeme moci příští týden zlepšit.“

Foto: Getty Images Coates

Další článek: Je to hanba, říká Binotto ohledně diskusí o legálnosti motoru Ferrari

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.