Räikkönen zatím neví, kdo mu bude závodním inženýrem u Ferrari

Kimi Räikkönen nepopřel ani nepotvrdil zprávy, podle kterých ho jeho současný závodní inženýr Mark Slade nebude následovat z Lotusu do Ferrari.
Räikkönen zatím neví, kdo mu bude závodním inženýrem u Ferrari

Se Sladem se Fin znal už z působení u McLarenu. "Rád s ním pracuji a mám s ním dobré výsledky," řekl pilot Lotusu. "Pro mě bylo důležité ho mít tady, když jsem sem přišel, protože u týmu byl, znal ho a já znal jeho."

"Usnadnilo mi to život, abych do týmu lépe zapadl, proto jsem chtěl, aby tu se mnou pracoval. Byly to dva dobré roky a uvidíme, co se bude dít příští rok."

Podle italských médií totiž Ferrari Slada nechce a raději by Räikkönenovi přidělilo někoho z vlastních řad. "Lidi u Ferrari znám a měl jsem tam dobré výsledky," naznačil finský jezdec, že by s tím větší problém neměl.

Když Räikkönen přišel k Ferrari poprvé, zdědil závodního inženýra po Michaelu Schumacherovi - Chrise Dyera. O dva roky později ho nahradil Andrea Stella, ten ale teď dělá závodního inženýra Fernandu Alonsovi a nepředpokládá se, že se to změní.

O závodním inženýrovi Felipeho Massy Robu Smedleym se spekuluje, že přestoupí k Williamsu.

Další článek: Williams dostal za Maldonadovo uvolněné kolo velkou pokutu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10