Räikkönen začal svoji druhou kariéru u Ferrari, usedl do simulátoru

Tento týden je pro Kimiho Räikkönena první pracovní u staronového zaměstnavatele Ferrari. Fin letos poprvé zavítal do Maranella.
Räikkönen začal svoji druhou kariéru u Ferrari, usedl do simulátoru

Svůj přestup do italské stáje oznámil Räikkönen už loni na podzim, ale jezdci začínají pro své nové týmy pracovat až v novém roce a nejinak je tomu v případě finského závodníka.

V pondělí se poprvé od roku 2009 vrátil do Maranella s pracovní náplní, stráví tam celkem tři dny. Na řadu přišel neoblíbený simulátor, který je ale vzhledem k velkým změnám pravidel nutný.

"Je dobré být zpět v práci," řekl. "Začal jsem zvykáním si na všechny nové systémy a procedury, které budeme letos používat. Z tohoto pohledu je simulátor opravdu užitečný."

"Je pravda, že je třeba udělat hodně věcí, ale pracovní zátěž není moc jiná než v minulosti. Pro mě jsou tyto dny v Maranellu také příležitostí být s týmem a strávit více času s mnoha přáteli, které tu mám."

První Räikkönenova kariéra u Ferrari trvala od roku 2007 do roku 2009.

Další článek: Williams získal inženýry z Force Indie, Mercedesu a Lotusu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna