Räikkönen ví, že musí co nejdříve začít porážet Vettela

Kimi Räikkönen si uvědomuje, že pokud chce zůstat ve hře o titul mistra světa, musí co nejdříve začít porážet Sebastiana Vettela. Důležité bude zrychlit vůz hlavně v kvalifikacích.
Räikkönen ví, že musí co nejdříve začít porážet Vettela

Mistr světa z roku 2007 Kimi Räikkönen vstoupil do letošní sezony skvěle. V prvních čtyřech závodech nasbíral jedno vítězství, dvě druhá a jedno sedmé místo a v celkové klasifikaci je druhý za obhájcem titulu Sebastianem Vettelem. Na Němce ztrácí deset bodů.

Fin dobře ví, že pokud chce zůstat ve hře o titul mistra světa, musí Vettela začít porážet co nejdříve. "Je před námi dlouhá sezona a je ještě brzy na to, abychom řekli, jestli můžeme bojovat o šampionát až do konce. Bude těžké Sebastiana dostihnout, pokud bude dál sbírat dobré výsledky. Proto musíme začít získávat více bodů než on. Ale nikdy nevíte, co se stane. Budeme dál zlepšovat auto a uvidíme, kde skončíme," řekl odhodlaně.

"Abychom dostihli nejlepší, musíme pracovat daleko tvrději než oni. Není tajemstvím, že chceme získat větší rychlost v kvalifikacích. Vepředu je to velmi vyrovnané, musíme být v prvních dvou řadách, abychom pokaždé bojovali o vítězství," uvědomuje si jezdec stáje Lotus. "Je ještě brzy, ale získávat dobré body od začátku sezony je pochopitelně lepší než je nemít. Musíme v tom pokračovat. I když nám víkend nevyjde, musíme dojet, jak nejlépe můžeme. Tak budeme bojovat až do konce sezony."

Räikkönen už v Barceloně vyhrál v letech 2005 a 2008 za volanty vozů McLaren a Ferrari, loni tam byl s lotusem třetí. "Těším se. Doufám, že víkend dokončím s dalším dobrým výsledkem. Je to okruh, kde vám musí vše správně vyjít, abyste byli nahoře. Všechny týmy tu několikrát testovaly, takže není lehké tu získat nějakou výhodu," ví a dodává, že kvůli změnám větru a teplot je klíčové mít ve správnou chvíli správné nastavení.

Další článek: Button bere úpravy McLarenu před Barcelonou spíše obezřetně

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00