Räikkönen věří, že jeho vůz měl na pole position

Finský pilot naznačuje, že startovní pozice Lotusu ani zdaleka neodráží potenciál monopostu E20. Nebýt chyb, byl by prý Hamiltonův čas v ohrožení.
Räikkönen věří, že jeho vůz měl na pole position

Hvězda Lotusu je s formou svého vozu spokojena. Lituje ovšem drobných chyb, které ho stály lepší pozici. Navíc se bude muset vyrovnat s penalizací udělenou kvůli výměně převodovky. V neděli tak odstartuje z desáté pozice.

"Vůz dnes fungoval dobře. Bohužel jsem ve svém měřeném kole udělal několik chybiček, které mě stály pár desetin. Nebýt jich, útočili bychom na pole position. Z deváté zatáčky jsem vyjížděl příliš bokem a trochu ztratil. To už se ovšem občas stává. Včera jsmě měli potíže s KERSem, ovšem dnes už fungoval v pořádku. Vůz se choval přesně tak, jak by měl a řídil se dobře. Škoda té penalizace, ale vůz pracuje dobře. Dnešek byl jednoznačně pozitivní. Budeme startovat z desátého místa a pokusíme se tuto pozici vylepšit," prohlásil Räikkönen.

V Austrálii se Grosjean blýskl druhou startovní řadou. Na Sepangu se mu sice tento výsledek nepodařilo zopakovat, s postupem do třetí části kvalifikace je ovšem velice spokojen.

"Je skvělé, že máme oba vozy v první desítce. Jsem opravdu potěšen, že jsem se v obou závodních víkendech probojoval do třetí části kvalifikace. Tým odvedl báječnou práci a dostal z vozu téměř vše. Můžeme být opravdu rádi, že bojujeme na špici. Závod bude velmi zajímavý. Snad se dostaneme ještě výše. Jeden nikdy neví, jak se tu může vyvinout počasí. Za lídry příliš nezaostáváme a závod je dlouhý, takže se může stát cokoliv. Klíčové je zacházení s pneumatikami. Kvalifikace je jedna věc a závod zase druhá. Těším se, dojet v první pětce by bylo skvělé, ale hlavním cílem je, abych získal své první body," prozradil pětadvacetiletý Francouz.

Další článek: Ferrari stále ztrácí, deváté místo Alonsa bylo dnes maximem