Räikkönen věří, že brzy bude moci i vyhrát, Grosjean slaví první pódium

Kimi Räikkönen v určité fázi závodu dotíral na Sebastiana Vettela a v Bahrajnu dojel druhý. Úspěch týmu Lotus podtrhl svým prvním umístěním na stupních vítězů třetí Romain Grosjean.
Räikkönen věří, že brzy bude moci i vyhrát, Grosjean slaví první pódium

Tým Lotus při Velké ceně Bahrajnu potvrdil svou současnou formu i slova šéfa stáje Erica Boulliera o potenciálu vozu. Oba piloti dojeli na stupních vítězů. Kimi Räikkönen dokonce chvíli proháněl vítěze Sebastiana Vettela a skončil druhý. Na bedně stál poprvé od svého návratu, Romain Grosjean obsadil třetí příčku a vyjel si tak své první pódium v F1.

Räikkönen stanul na stupních vítězů poprvé od třetího místa ve Velké ceně Itálie roku 2009. Věří, že může brzy i zvítězit. "Samozřejmě jsem chtěl vyhrát a být se sebou ještě spokojenější. Tým si výsledek zasloužil, doufejme, že se na podobné pozice budeme dostávat častěji," přeje si Fin, který je rád, že se tentokrát podařilo odstranit veškeré drobné chyby, které stáj z Enstone pronásledovaly v úvodních třech závodech. "Dnes jsme byli blízko. Mohl jsem to dokázat, ale nevyšlo to. Musíme dál tvrdě pracovat a zlepšovat se v určitých oblastech. Jsem si jistý, že potom můžeme i vyhrát."

Ve 36. kole už Fin dokonce naznačil útok na vedoucího Vettela. "Zvolil jsem špatnou stopu, nevyšlo to, pak už mi odcházely pneumatiky. Věděl jsem, že je to má jediná šance," bilancoval. Další časovou ztrátu zaznamenal podle svých slov už na startu, kde klesl za oba vozy Ferrari a s Felipem Massou musel bojovat kolo na kolo.

"Předjíždělo se mi celkem snadno, ale když se podíváte na výsledek, pořád to trvalo dost dlouho a nemohli jsme vyhrát. Po minulém závodě, kdy jsme tlačili, ale v závěru klesali, si lidé asi mysleli, že jsme se zbláznili, ale to, co jsme udělali včera (šetření pneumatik - pozn. aut.) se ukázalo být správným rozhodnutím," vysvětlil mistr světa z roku 2007.

Räikkönen krátce bojoval i s týmovým kolegou Grosjeanem, což ho rovněž muselo zdržet. "Ano, ale nemáme týmovou hierarchii. Známe pravidla. Snažil jsem se ho předjet, jak rychle to jen šlo, ale se dvěma stejnými auty to nikdy není jednoduché. Nakonec jsme stejně nebyli dostatečně rychlí, abychom vyhráli," dodal.

Grosjean si své první pódium náležitě užíval. "Je to naprosto úžasný pocit. Jsem velmi hrdý na tým. Věděli jsme, že máme dobré auto, ale myslím, že jsme stejně byli překvapeni, kde až jsme," přiznal Francouz. "Naše auto je velmi konkurenceschopné, můžeme být velmi spokojeni. První body byly první krok, myslel jsem, že další krok mi bude trvat déle, ale můžeme být spokojeni a užívat si to."

Úřadující vítěz série GP2 je prvním Francouzem na stupních vítězů od dob Jeana Alesiho, který dojel roku 1998 třetí ve Velké ceně Belgie. "Myslím, že děláme dobrou věc. Tým může být hrdý na to, co jsme dokázali. Sezona je velmi vyrovnaná, být takhle blízko nejlepším je náročné. Máme dvě auta na pódiu. Na prvních stupních vítězů se cítím velmi dobře, ještě lépe se budeme cítit, až budeme v letadle, budeme moci odpočívat, pojedeme do továrny a zde budeme znovu pracovat," těší se.

Dva jezdci týmu z Enstone stáli na pódiu společně naposledy v Japonsku roku 2006, kdy vyhrál Fernando Alonso a Giancarlo Fisichella dojel třetí. Pokud bychom hledali na stupních vítězů dva jezdce reprezentující značku Lotus, museli bychom až do roku 1979, kdy byl ve Španělsku druhý Carlos Reutemann a třetí Mario Andretti.

Další článek: Jednou to přijít muselo

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.