Räikkönen: v roce 2016 už ve formuli 1 asi nebudu

Räikkönen po sezóně 2009 opustil formuli 1, aby se pak vrátil s Lotusem a následně se k překvapení mnohých opět posadil do rudého monopostu. Smlouvu s Ferrari podepsal Fin na dva roky, takže na konci příštího roku mu vyprší. Podle Räikkönena to bude zřejmě znamenat konec ve formuli 1.
Räikkönen: v roce 2016 už ve formuli 1 asi nebudu

Kimi Räikkönen debutoval ve formuli 1 se Sauberem v roce 2001. Poté přestoupil do McLarenu a v roce 2007 nahradil Schumachera u Ferrari. Hned v prvním roce získal titul mistra světa.

Finského závodníka se v Silverstone zeptali na jeho plány a budoucnost ve Ferrari. „Dokud nevyprší moje smlouva, potom zřejmě skončím.“

Räikkönenovi chybí svoboda, kterou měli jezdci v minulosti

Räikkönenovi chybí svoboda, kterou měli jezdci v minulosti

Räikkönena bychom potom mohli vidět v jiné sérii. Jeho láska k rallye není tajemstvím. Při nedávném festivalu rychlosti si stěžoval, že jezdci už nemohou jezdit ve více sériích, jako tomu bylo kdysi dávno.

„Zkoušel jsem mnoho věcí a myslím, že na tom není nic špatného. Myslím, že vám to může jen prospět. Když zkoušíte jiné věci, vždy se něco naučíte. Týmy se bojí, že se zraníme. Ani v minulosti jsem nemohl ve Ferrari jezdit rallye. Bylo by to přitom hezké nejen pro nás, ale i pro fanoušky, kdybychom mohli dělat více věcí“, zamýšlí se Räikkönen.

Podle Räikkönena by ho ale ani flexibilní smlouva nepřiměla ve formuli 1 zůstat.

Další článek: F1 si musí udržet tradiční okruhy, shodují se jezdci

14:19 | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.