Räikkönen v roce 2010: Ferrari nebo McLaren

Kdyby jej Ferrari opravdu nechtělo, McLaren má zájem.

Kimi Räikkönen by se mohl vrátit do McLarenu, pokud by jej Ferrari opravdu příští rok nechtělo. Alespoň to s odvoláním na své zdroje tvrdí britský bulvární plátek The Mirror.

Räikkönen prý s McLarenem podepsal předběžnou dohodu, podle které by se Räikkönen vrátil do McLarenu, jakmile by vyřešil svůj nejasný vztah s Ferrari.

Ferrari usiluje o to dostat do svého kokpitu Fernanda Alonsa. Ovšem cesta za tímto jasným cílem je neustále komplikována různými událostmi: nejprve to byla vážná havárie Felipeho Massy a nejasný prospekt jeho schopnosti vrátit se do původní formy. Následovaly špičkové Räikkönenovy výsledky v posledních závodech a situaci ani trochu neulehčila součásná aféra Alonsova Renaultu.

Ferrari tak muselo odložit své rozhodnutí možná až po skončení sezony. Räikkönen podle všeho nebude mít problém Ferrari opustit předčasně, pokud jej Maranello patřičně finančně namotivuje. Pomoci by mohl čerstvě oznámený sponzor Ferrari, španělská banka Santander.

Významné na celé teorii o možnosi Räikkönenova návratu do McLarenu je její téměř neprůstřelná logika. Podle ní totiž nemá Räikkönen co ztratit. Buď bude nadále závodit za Ferrari, které jde výkonnostně nahoru, a nebo (když jej Ferrari opravdu nechce) půjde závodit pro McLaren, který je na tom v poslední době výkonnostě také velmi dobře. Navíc by v roce 2010 pobíral dvojnásobný plat od obou týmů.

F1sports není v této chvíli zatím schopen potvrdit dohodu Räikkönen - McLaren z alternativních zdrojů, je však jisté, že by to nebyl Lewis Hamilton, kterého by Räikkönen v případě uskutečnění transferu nahradil, nýbrž jeho krajan Heikki Kovalainen.

Další článek: Španěl Soucek získal superlicenci a test pro tým Williams

18:05 | Indy Lights, což je taková F2 IndyCar (nadsázka) se pro letošní rok kvůli koronaviru zcela ruší.
15:47 | Podle Monzy se pojede GP Itálie 6. září bez diváků.
29. května | Virtuální Le Mans se zúčastní i Giovinazzi a Leclerc. Kompletní aktuální seznam zítra na webu.
28. května | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.