Räikkönen v Red Bullu? Skvělá výzva, říká Vettel

Z údajného koketování Räikkönena s Red Bullem se stává téměř telenovela. Sebastian Vettel se po závodě v Německu vyjádřil, že by mu Iceman jako parťák vůbec nevadil.
Räikkönen v Red Bullu? Skvělá výzva, říká Vettel

Jasná je v současnosti jediná věc - Mark Webber se po sezoně stáhne z formule 1 a společně s Porsche zakotví ve vytrvalostních závodech. Na jeho místo je hned několik kandidátů - jako reálné možnosti se v současnosti jeví Kimi Räikkönen, Jean-Éric Vergne a Daniel Ricciardo. Největším lákadlem by pak byl zřejmě první jmenovaný. Sebastian Vettel by v týmu pilota velkého jména uvítal.

"Kimiho velmi respektuji. Byl ke mně vždy přímý a férový, takže bych s ním neměl sebemenší problém. Byla by to skvělá výzva. Iterně jsme o tom ale dosud nediskutovali a navíc tu jsou dvě akvizice z Toro Rosso, které se v posledních závodech hodně hlásí o slovo. Management se tedy bude muset nějak rozhodnout. 

Já o tom nerozhoduji a určitě to nebude mít dopad na mé závodění. Beru věci krok za krokem a příští rok bude tolik novinek v regulích, vozech i motorech, že jedna další změna by to nevytrhla. Máme už tak dost věcí na práci," řekl Vettel v rozhovoru pro Sky Sports.

Oficiálně by o Vettelově novém kolegovi měla rozhodovat čtveřice Christian Horner, Dietrich Mateschitz, Adrian Newey a Helmut Marko s tím, že poslední slovo bude mít majitel Red Bullu Mateschitz. 

Objevují se však i názory, že významné slovo o výběru nového jezdce bude mít i samotný Vettel. Například Martin Brundle příliš nevěří, že by se trojnásobný mistr světa od takto důležité záležitosti zcela distancoval.

Další článek: Strategie Ferrari byla dobrá, problémy dělala rychlost

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00