Räikkönen: V první polovině sezóny jsme mohli být lepší, ale není to o štěstí

Kimi Räikkönen se svým tradičně realistickým přístupem uznal, že pokud se Lotusu nedaří maximálně využívat svůj potenciál, může si za to sám.
Räikkönen: V první polovině sezóny jsme mohli být lepší, ale není to o štěstí

Lotus letos pravidelně bojuje o stupně vítězů a Räikkönen získal v Hockenheimu už šesté pódiové umístění enstonské stáje, ale pořád neudělal poslední vytoužený krok k vítězství.

"Štěstí s tím nemá nic společného," cituje Räikkönenův komentář Autosport. "Když se něco pokazí, není to o smůle, je to protože jsme udělali něco špatně. Pokud se něco porouchá, tak to znamená, že někde nastala chyba s tím dílem, že třeba nebyl dost robustní, nebo byl chybně navržen."

"Obvykle jde o lidskou chybu. Je to stejné, jako když udělám chybu ve voze, není to smůla, je to moje chyba. Takové jsou závody."

Podle Fina ale Lotus nemá důvody k nespokojenosti. Letos je v nejlepší formě od svých mistrovských let a konkuruje top týmům.

"Mohli jsme být lepší, ale také mnohem horší," poznamenal. "Je vždy snadné říct, že jsme měli vyhrát nebo být lepší v určitém závodě, ale když se musíte rozhodnout, snažíte se, jak nejlépe umíte. Někdy vám to vyjde, někdy ne. Ale z chyb se musíte poučit. Víme, že se musíme v jistých věcech zlepšit."

"Stále nejsme stoprocentně spokojení s tím, jak nám to o víkendech šlo, ale řekl bych, že jsem to očekával. Myslím, že jsme se hodně poučili z první poloviny sezóny, a snad se dokážeme zlepšit. Pokusíme se dosáhnout o trochu lepších výsledků v druhé polovině. Nevím, jestli se to podaří, uvidíme."

Räikkönenovi se v Německu podařil posun na čtvrté místo v šampionátu jezdců za Alonsa, Webbera a Vettela. "Kdybyste mi v lednu řekli, že v polovině sezóny budu čtvrtý, myslím, že bych byl hodně spokojený. Není to špatné místo, ale myslím, že jsme s naším autem mohli získat víc bodů. Chci vyhrát a celý tým se o to hodně snaží, takže uvidíme, co dokážeme v druhé polovině sezóny," uzavřel.

Další článek: Red Bull připouští, že by mohl být donucen změnit nastavení motoru

11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00