Räikkönen v NASCAR pojede za tým Kyla Busche

Původní informace hovořily o tom, že se Iceman v zámoří představí s vlastním týmem. Nakonec si ovšem plácl s jedním z nejznámějších amerických závodníků.
Räikkönen v NASCAR pojede za tým Kyla Busche

Kyle Busch Motorsport, jak se tým nazývá, dokázal vyhrát dva ze tří doposud odjetých závodů letošní sezony NASCAR Truck Series. Räikkönen bude týmovým kolegou Busche v několika závodech. Své povinnosti v NASCAR bude kombinovat se závoděním v rally.

Mistr světa z roku 2007 se na oválu poprvé projede příští týden při testech na dráze Gresham Motorsports Park. "Mám vážně velkou radost, že si můžu vyzkoušet sérii NASCAR v týmu Kyla Busche, který patří k nejlepším závodníkům v sérii. Možnost čerpat z jeho zkušeností bude cennou výhodou. Dal dohromady tým plný schopných lidí, kteří umí postavit velmi rychlé trucky," řek Fin.

"Jsme poctěni, že Kimi Räikkönen, bývalý mistr světa formule 1 a vítěz mnoha závodů, si pro svůj debut v NASCAR vybral právě Kyle Busch Motorsport. Angažováním jednoho z nejtalentovanějších jezdců na planetě jen posilujeme budování týmu šampionů. Těším se na to, že budu pomáhat Kimimu v přechodu k NASCAR jako šéf týmu i kolega," řekl pětadvacetiletý Busch.

 

Další článek: Rossiho se ujmul Team Lotus

Témata článku: , ,