Räikkönen v F1 prozatím končí, příští rok si bere dovolenou

Zaměří se na rallye a možná i 24 hodin Le Mans.

Kimi Räikkönen, alespoň prozatím, končí ve formuli 1. Prozradil to jeho manažer Steve Robertson finskému novináři Heikkimu Kultovi, který to pak zveřejnil na titulce listu Turun Sanomat.

Stalo se tak poté, co se Kimi Räikkönen nedohodl s McLarenem na podmínkách smlouvy. Jednání byla vedena v důsledku předčasného ukončení Räikkönenova angažmá u Ferrari

Mistr světa 2007 už před několika týdny řekl, že má zájem pouze o místo ve voze, které bude mít potenciál na to bojovat o titul mistra světa. Jednání o konkrétních podmínkách smlouvy, zejména o platových podmínkách a marketingových povinnostech, vypadala zpočátku dobře, ale nakonec se strany nedohodly.

Räikkönen příští rok bude nejspíš startovat v několika závodech rallye a možná i 24 hodin Le Mans.

S místem vedle Lewise Hamiltona je v posledních dnech spojován Jenson Button.

Další článek: Mark Webber ponížil do GP3, ale jen na chvíli

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.