Räikkönen v Barceloně pomohl vylepšit vůz pro sérii GP3

Finský pilot udržuje dobré vztahy s týmem Koiranen GP. Spolupráce prý byla oboustranně prospěšná. Pilot Lotusu se při jízdě v neznámém voze dobře bavil.
Räikkönen v Barceloně pomohl vylepšit vůz pro sérii GP3

Räikkönen zhlédl jeden ze závodů GP3 minulý měsíc na Nürburgringu a dostal chuť vyzkoušet si tamní vůz na vlastní kůži. V současné době probíhají oficiální vývojové testy GP3, což pro Räikkönena i tým Koiranen GP představovalo dobrou příležitost. Slovo dalo slovo a akce byla na světě.

"Chtěl jsem testovat auto GP3/13, protože můj dobrý přítel Afa Heikkinen má v této sérii vlastní tým. Od začátku sezony jsem velmi pečlivě sledoval jeho progres a výsledky. Zajímalo mě, jak se tento vůz vlastně řídí. Překvapilo mě, že projížďka v tomto monopostu byla dost zábavná. Jedná se o velmi dobrý nástroj pro mladé jezdce, obzvlášť když se musí učit zacházet s pneumatikami, jako to děláme ve formuli 1," řekl Räikkönen.

Třiatřicetiletý závodník odjel 58 kol. Jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:34.780, což bylo zainteresovanými považováno za fenomenální počin. S tímto časem by se totiž na start úvodního závodu letošní sezony GP3 Räikkönen postavil na šesté místo. Räikkönenovu práci a zpětnou vazbu si pochvaloval i technický ředitel série GP3 Didier Perrin:

"Jsme velice poctěni, že jsme dostali možnost dnes spolupracovat s Kimim. Jeho zkušenosti a zpětná vazba jsou naprosto nedocenitelné. Díky němu chápeme, co potřebujeme pro příští rok pozměnit, aby se s vozy lépe předjíždělo. Potvrdil naše hypotézy a nyní se můžeme po konci sezony pustit do dvou vývojových směrů. Chtěli bychom Kimimu vyjádřit náš vděk a také děkujeme týmu Koiranen GP za to, že tento počin pomohl zprostředkovat."

Kromě testování chování vozu se Räikkönen zaměřil i na vývoj degradace pneumatik Pirelli.

 

Další článek: Bianchi je připravený na top tým, míní Baldisserri

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10