Räikkönen: Titul se dá získat i bez výhry v závodě, ale jen těžko

Kimi Räikkönen je přesvědčený, že pokud si má dojet pro letošní výhru v šampionátu, tak alespoň přes jedno vítězství v Grand Prix.
Räikkönen: Titul se dá získat i bez výhry v závodě, ale jen těžko

Räikkönen jako jediný z prvních šesti jezdců klasifikace šampionátu letos ani jednou nevyhrál. Přesto má po Alonsovi a Vettelovi třetí největší šanci získat titul, alespoň co se bodů týče.

"Těžko říct," odpověděl na otázku, zda by šampionát mohl vyhrát bez jediného vítězství v Grand Prix. "V příštích závodech se může stát hodně věcí. Když se na to podíváte z pohledu matematiky, tak asi ano, mohl bych, ale osobě mám pocit, že musíte vyhrát alespoň jeden závod, abyste si zajistili, že se stanete mistrem světa."

"Fernandovi nebo Sebastianovi by se muselo přihodit něco velkého, pokud bych je měl o to připravit, aniž bych vyhrál závod, takže jediné, co můžu udělat, je jít dál vpřed a snažit se vyhrát. To je v každém případě vždy můj jediný cíl pokaždé, když usednu do vozu."

Fin se může při svých snahách spoléhat na pomoc týmového kolegy. Dočkal se jí už v Singapuru, kde ho Grosjean pustil před sebe.

"Rychlostně jsme byli vyrovnaní, ale on bojuje o titul a má velmi dobrou šanci ho získat," vysvětloval důvody Grosjean. "Pořád je velmi, velmi dobrým jezdcem. Samozřejmě jsem mu to nechtěl ztěžovat, protože je čelu šampionátu blíž než já."

"Poté, co jsem ho nechal předjet, jsem byl stejně rychlý, takže jsem byl spokojený."

Další článek: Ztratil Schumacher sedačku u Mercedesu kvůli své nerozhodnosti?

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10