Räikkönen svou budoucnost za hranice letošní sezóny zatím neřeší

Finský závodník má smlouvu s Ferrari pouze do konce roku 2015, přesto zůstává klidný.
Räikkönen svou budoucnost za hranice letošní sezóny zatím neřeší

Kimi Räikkönen se nechal slyšet, že by se svět nezhroutil, pokud by na konci letošní sezóny neprodloužil kontrakt s Ferrari a dokonce odešel z formule 1.

Mistr světa z roku 2007, který se do Maranella vrátil v loňském roce, prožil náročnou sezónu 2014, ve které se trápil s modelem F14-T a celkově dosáhl pouze na dvanácté místo.

Úvod letošních předsezónních testů však Räikkönena naplnil optimismem, jelikož nový vůz SF15-T daleko lépe vyhovuje jeho představám. Přesto však Fin, jehož smlouva s Ferrari vyprší na konci tohoto roku, o své další budoucnosti zatím příliš nepřemýšlí.

„V mé smlouvě je opce,“ řekl Räikkönen. „Je na mě a týmu odvést letos dobrou práci a pokud to nepůjde a já to nepodepíšu, tak to zkrátka nepodepíšu. Svět se nezhroutí.

Cílem je, aby se nám dařilo a šanci máme velkou. Pokud budou všichni spokojení, pak jsem si jistý, že můžeme zajet dobře. Uvidíme, co se v budoucnu stane. Já z toho žádné obavy nemám, moc o tom nepřemýšlím. Jednou se to dozvíme.“

Další článek: Force India neví, zda stihne závěrečné předsezónní testy

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.