Räikkönen stále bez bodů. Při rudé katastrofě měl první řadu, pak musel šetřit palivo

Kimi Räikkönen zůstává po dvou závodech bez bodů. Při prvním závodě na Red Bull Ringu musel odstoupit kvůli uvolněnému kolu, ve druhém závodě musel zase šetřit palivo.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Räikkönen stále bez bodů. Při rudé katastrofě měl první řadu, pak musel šetřit palivo | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Kimi Räikkönen sledoval kolizi jezdců Ferrari doslova z první řady. Stala se jen pár metrů od něj a radost mu to rozhodně neudělalo.

„Vlastně jsme měli docela slušné auto a naše tempo bylo určitě o krok vpřed, takže je trochu frustrující, že jsme nebyli schopni bojovat o body,“ řekl Räikkönen.

Není čas vinit jezdce z kolize, říká šéf Ferrari Binotto

Není čas vinit jezdce z kolize, říká šéf Ferrari Binotto

„Na startu jsem ztratil spoustu času, musel jsem se vyhnout kolizi mezi dvěma ferrari. Musel jsem téměř zastavit, auto šlo do anti-stallu a nemohl jsem se z toho dostat ven.“

„Nakonec se mi podařilo se vrátit do dobré pozice, ale posledních 20 kol jsem musel šetřit palivo, takže jsem nemohl tlačit, abych chytil Kvjata.“

„Příští týden dostaneme další šanci. Snad budeme mít lepší konečný výsledek.“

Räikkönen nakonec dojel 11. se ztrátou necelých 8 sekund na desátého Kvjata. Alfa Romeo neuvedla, proč musel Fin šetřit palivo.
Další článek: IndyCar na Road America: Další triumf Dixona a pódium pro McLaren!

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.