Räikkönen spojil svou budoucnost s rallye, domnívá se Horner

Podle šéfa týmu Red Bull Racing Christiana Hornera se Kimi Räikkönen do formule 1 zřejmě už nikdy nevrátí, protože se nadchl pro rallye. I když by s hledáním závodní sedačky zřejmě neměl problémy.

Räikkönen sice bude v rallye závodit s vozem Citroën, ale smlouvu podepsal s Red Bullem, takže se nabízela možnost, že by se v roce 2011 mohl vrátit do týmu loňských vicemistrů.

"Myslím, že Kimi spojil svou budoucnost s rallye," řekl Horner. "Zdá se, že jeho srdce bije pro rallye, právě se připravuje na svoji letošní účast a bude fascinující sledovat, jak si v této aréně povede."

"Když to bylo opačně a testovali jsme se Sébastienem Loebem v Barceloně na konci roku 2008, velmi dobře se přizpůsobil. Bude zajímavé sledovat, jak se Kimimu bude dařit, ale myslím, že je zcela soustředěný na rallye. A my jsme soustředění na své jezdce pro sezónu 2010."

Räikkönen odešel z formule 1 po předčasném ukončení smlouvy s Ferrari. Po krachu jednání s McLarenem zamířil do juniorského týmu Citroënu ve světovém šampionátu rallye.

Svou první padesátku kilometrů za volantem C4 WRC absolvoval tento týden v úterý na zkušební dráze poblíž továrny Citroënu v Satory. Ostrý start ho čeká 28. ledna v Arctic Lapland rallye.

Další článek: Massa: S Alonsem jsem už mluvil více než s Räikkönenem za tři roky