Räikkönen: Situace se může velmi rychle změnit

Hodnotit rozložení sil bude možné až v Evropě.
Kimi Räikkönen letos znovu nedokončil Grand Prix Austrálie, ale tentokrát si z Melbourne neodvezl ani jeden bod. Proto považuje vstup do sezóny za špatný, ale doufá, že se mu podaří situaci otočit podobně jako loni.

"Bylo to poprvé po mnoha letech, co jsme v prvním závodě nezískali ani jeden bod. Takže samozřejmě, nebyl to dobrý začátek sezóny. Zdaleka. Je to frustrující, ale už s tím nic neuděláme. Musíme se dál snažit a zlepšit se v příštím závodě. Byl to jen jeden závod a situace se může velmi rychle změnit. Loni nám to v Melbourne také moc nevyšlo a o týden později jsem vyhrál v Malajsii. Situace se může znovu velmi rychle otočit," řekl Räikkönen.

Räikkönena kromě nulového zisku také mrzela skutečnost, že Ferrari nemělo v Melbourne nejrychlejší vůz. Při hledání optimálního nastavení mu práci zkomplikovaly technické problémy, které ho vyřadily z třetího volného tréninku.

"To nejlepší pro nás asi bylo, že na startu dobře fungoval KERS, ale neměl jsem volnou cestu, abych ho mohl naplno využít a získat pozice. Nestačilo to na posun vpřed, ale pocit při použití KERS je skvělý," pokračoval Räikkönen.

I když za současného favorita považuje Räikkönen Brawn GP, chce si počkat ještě na Malajsii, než zhodnotí formu Ferrari. Rozhodně se však nevzdává.

"Myslím, že je šampionát zcela otevřený. Byl to jen první závod sezóny a i když by bylo hezké začít sezónu dobře, zbývá mnoho závodů. Na předpovědi je příliš brzy. Jasnější představu budeme mít až po čtyřech nebo pěti závodech," dodal.
Další článek: Bridgestone očekává v Malajsii problémy s měkčí směsí pneumatik

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.