Räikkönen si vůbec nevšiml, že strčil do Vettela

Vítězství jsme blíž, než jsme čekali, říká Fin.
Klepněte pro větší obrázekZatímco jeho týmový kolega Felipe Massa odpočívá v umělém spánku po těžké nehodě, Kimi Räikkönen dnes pro Ferrari získal třetí podium v sezoně.

Při startu ze sedmého místa mu KERS pomohl na čtvrté. „Už před závodem jsme věděli, že musíme na startu získat nějaké pozice, abychom mohli bojovat o stupně vítězů,“ poznamenal Räikkönen.

Ještě víc dopředu poskočil poté, co Fernando Alonso odpadl kvůli špatně připevněnému kolu. Marka Webbera pak předstihl v boxech. Málem se přitom nabourali v boxové uličce. Red Bull totiž Webbera vypustil přímo Räikkönenovi do dráhy.

„Pak jsem si jel vlastní závod,“ podotkl Räikkönen. Rozjetého Lewise Hamiltona už se mu stáhnout nepodařilo. „Zkoušel jsem ho dohnat, ale byli jsme oba tak podobně rychlí, takže ta mezera mezi námi zůstávala více či méně stejná. Pak jsem měl ještě nějaké problémy při poslední zastávce, a to mi taky moc nepomohlo,“ vysvětlil. „Pořád je těžké bojovat o vítězství, ale i tak jsme blíž, než jsme čekali,“ dodal s ohledem na celkovou formu Ferrari.

Po závodě Räikkönena vyšetřovali komisaři kvůli kolizi se Sebastianem Vettelem po startu v první zatáčce. Fin jim toho ale neměl moc co říct. „Ani jsem nezaznamenal, že jsem se někoho dotkl. Byl jsem mezi Markem a ještě někým. Nevím, o co jde, nic jsem necítil, takže to ani nemůžu komentovat,“ popsal.
Další článek: V GP Maďarska si připsal první letošní vítězství Lewis Hamilton

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.