Räikkönen si v Malajsii vyzkouší nové řízení

Lotus přivezl do Sepangu nový sloupek řízení a doufá, že konečně dal dohromady verzi, která bude zcela vyhovovat Kimimu Räikkönenovi.
Räikkönen si v Malajsii vyzkouší nové řízení

Řízení Lotusu E20 nereaguje a není tak přesné, jak by si Räikkönen přál, už od samého začátku. Enstonští inženýři proto zkoušejí různé varianty, ale zatím ani jedna nedala Finovi takový pocit, jaký hledá. Práce v tomto směru proto pořád pokračují.

"Máme tu na vyzkoušení pár věcí," řekl Räikkönen na okruhu v Sepangu, citoval ho Autosport. "Jde jen o to to udělat správně. Je to mnoho věcí. Není (řízení) takové, na jaké jsem byl v minulosti zvyklý, není tak dobré, jak by mělo být. Od chvíle, kdy jsme to zjistili, na tom tým tvrdě pracuje, ale není snadné to vyřešit. Ale tady máme nové a snad bude OK."

Finský závodník Lotusu ovšem není se svým vozem výrazně nespokojený. Připadá si stejně jako v roce 2009. "Pocity mám stejné. Přítlak je víceméně stejný jako tehdy," hodnotil. "Teď máme možná o trochu větší, ale chování vozu je velmi podobné. V závodě (v Austrálii) to bylo dobré. Jsou oblasti, ve kterých se chcete zlepšit, ale nikdy to nebude dokonalé. Vždy chcete něco lepšího."

Zřejmě nejpříjemnějším překvapením pak pro Räikkönena bylo, jak dobře zvládá obutí značky Pirelli. "Pneumatiky byly opravdu dobré. Byl jsem s nimi opatrný, asi jsem očekával víc problémů. Vůbec jsem je neznal, takže jsem byl překvapený, jak dobře to šlo. Na druhé sadě bych býval mohl odjet celý závod."

Další článek: Force India prohrála soud s Aerolabem a musí splatit dluh

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00