Räikkönen si v Malajsii vyzkouší nové řízení

Lotus přivezl do Sepangu nový sloupek řízení a doufá, že konečně dal dohromady verzi, která bude zcela vyhovovat Kimimu Räikkönenovi.
Räikkönen si v Malajsii vyzkouší nové řízení

Řízení Lotusu E20 nereaguje a není tak přesné, jak by si Räikkönen přál, už od samého začátku. Enstonští inženýři proto zkoušejí různé varianty, ale zatím ani jedna nedala Finovi takový pocit, jaký hledá. Práce v tomto směru proto pořád pokračují.

"Máme tu na vyzkoušení pár věcí," řekl Räikkönen na okruhu v Sepangu, citoval ho Autosport. "Jde jen o to to udělat správně. Je to mnoho věcí. Není (řízení) takové, na jaké jsem byl v minulosti zvyklý, není tak dobré, jak by mělo být. Od chvíle, kdy jsme to zjistili, na tom tým tvrdě pracuje, ale není snadné to vyřešit. Ale tady máme nové a snad bude OK."

Finský závodník Lotusu ovšem není se svým vozem výrazně nespokojený. Připadá si stejně jako v roce 2009. "Pocity mám stejné. Přítlak je víceméně stejný jako tehdy," hodnotil. "Teď máme možná o trochu větší, ale chování vozu je velmi podobné. V závodě (v Austrálii) to bylo dobré. Jsou oblasti, ve kterých se chcete zlepšit, ale nikdy to nebude dokonalé. Vždy chcete něco lepšího."

Zřejmě nejpříjemnějším překvapením pak pro Räikkönena bylo, jak dobře zvládá obutí značky Pirelli. "Pneumatiky byly opravdu dobré. Byl jsem s nimi opatrný, asi jsem očekával víc problémů. Vůbec jsem je neznal, takže jsem byl překvapený, jak dobře to šlo. Na druhé sadě bych býval mohl odjet celý závod."

Další článek: Force India prohrála soud s Aerolabem a musí splatit dluh

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00