Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

Kimi Räikkönen si pochvaluje, že si během uplynulých let vybudoval dobrý vztah se svým týmovým kolegou u Ferrari Sebastianem Vettelem.
Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

Räikkönen a Vettel jsou týmovými kolegy u Ferrari ve formuli 1 čtvrtým rokem. Fin přitom od svého návratu do italské stáje zatím stále ještě nevyhrál, ovšem letos získal již osm umístění na stupních vítězů. Vettel naopak v barvách Ferrari vyhrál celkem dvanáct závodů, z toho čtyři letos.

Räikkönen zatím nemá jistou sedačku u Ferrari pro sezónu 2019, doufá však, že u italské stáje setrvá.

„Je to lepší, než kdyby říkal, že jsem idiot! Ve skutečnosti říká i to, ale zřídka...“ žertoval Fin v rozhovoru pro Sport Bild.

„Vážně, vždy jsme spolu dobře vycházeli. S ním tu není žádná politika nebo další blbosti, ale je to úplně normální přátelství. Říká věci narovinu a úspěch jej nezměnil. I když spolu někdy kolidujeme, není to téma toho, o čem se pak bavíme. Také po naší kolizi v Singapuru v roce 2017 nedošlo ani k diskuzi a ani nebylo ticho. Je to člověk, který dokáže přiznat, že to byla jeho chyba a já jsem stejný,“ dodal Fin.

„Je mnohem lepší pracovat v této příjemné atmosféře. Také to dělá auto rychlejším, než kdybychom spolu byli ve válce. Oba máme stejný cíl, udělat z Ferrari mistra světa. Oba si vedeme velmi dobře v naší cestě posunout tým.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Mercedes možná odloží vylepšení svého motoru, snaží se pochopit Ferrari

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00