Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

Kimi Räikkönen si pochvaluje, že si během uplynulých let vybudoval dobrý vztah se svým týmovým kolegou u Ferrari Sebastianem Vettelem.
Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

Räikkönen a Vettel jsou týmovými kolegy u Ferrari ve formuli 1 čtvrtým rokem. Fin přitom od svého návratu do italské stáje zatím stále ještě nevyhrál, ovšem letos získal již osm umístění na stupních vítězů. Vettel naopak v barvách Ferrari vyhrál celkem dvanáct závodů, z toho čtyři letos.

Räikkönen zatím nemá jistou sedačku u Ferrari pro sezónu 2019, doufá však, že u italské stáje setrvá.

„Je to lepší, než kdyby říkal, že jsem idiot! Ve skutečnosti říká i to, ale zřídka...“ žertoval Fin v rozhovoru pro Sport Bild.

„Vážně, vždy jsme spolu dobře vycházeli. S ním tu není žádná politika nebo další blbosti, ale je to úplně normální přátelství. Říká věci narovinu a úspěch jej nezměnil. I když spolu někdy kolidujeme, není to téma toho, o čem se pak bavíme. Také po naší kolizi v Singapuru v roce 2017 nedošlo ani k diskuzi a ani nebylo ticho. Je to člověk, který dokáže přiznat, že to byla jeho chyba a já jsem stejný,“ dodal Fin.

„Je mnohem lepší pracovat v této příjemné atmosféře. Také to dělá auto rychlejším, než kdybychom spolu byli ve válce. Oba máme stejný cíl, udělat z Ferrari mistra světa. Oba si vedeme velmi dobře v naší cestě posunout tým.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Mercedes možná odloží vylepšení svého motoru, snaží se pochopit Ferrari

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10