Räikkönen si od kvalifikace sliboval více, sedmé místo je mu málo

Fin má stále teoretickou šanci na zisk titulu. Od lepší startovní pozice ho prý dělila mizerná přilnavost měkkých pneumatik.
Räikkönen si od kvalifikace sliboval více, sedmé místo je mu málo

Lotus by teoreticky mohl ohrozit i třetí místo McLarenu v Poháru konstruktérů. Není ale ve snadné pozici, Räikkönen a Grosjean vystartují ze sedmého, respektive jedenáctého místa, zatímco piloti stáje z Wokingu se na roštu postaví do druhé řady.

"Po tréninku jsme udělali změny na voze. Před kvalifikací jsme si věřili. Bohužel jsme odpoledne neměli žádnou přilnavost. Bylo to mnohem těžší, než jsme si mysleli.  Ze sedmé startovní pozice jsem zklamaný. Myslel jsem si, že máme mnohem lepší auto," řekl Kimi Räikkönen.

Na výrazně lepší pozici pomýšlel i Romain Grosjean:

"Čekal jsem víc, takže nemohu být spokojený. Na druhou stranu ale jedenáctá pozice poskytuje jistou výhodu, co se strategie týče. Mohu si zvolit, na jakých pneumatikách vystartuji a mám několik čerstvých sad k dobru. Kéž by se mi podařilo dostat do třetí části kvalifikace. Chyběly k tomu dvě setiny, což je frustrující. 

Mé druhé měřené kolo se odvíjelo dobře, ovšem z nějakého důvodu vůz najednou ustřelil, což nás stálo čas. Vypadá to ale, že zítra bychom mohli získat slušnou porci bodů."

Diskuze (81) Další článek: Rosberg postoupil do třetí části, v ní takticky nevyjel
13:48 | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
10:11 | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
8:14 | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.
1. prosince | Podle Racing Chocs zasahují v továrně Astonu Martin hasiči.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink 14.30–15.30
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30