Räikkönen si nechává pootevřená vrátka, vůči Ferrari žádnou zášť necítí

Když Fin opouštěl předčasně na konci roku 2009 Maranello, bylo veřejným tajemstvím, že jeho vztah s vedením stáje nebyl ideální. Nyní však připouští, že na své působení v italském týmu rád vzpomíná.
Räikkönen si nechává pootevřená vrátka, vůči Ferrari žádnou zášť necítí

Během včerejšího dne se v některých médiích objevily spekulace, podle nichž by mohlo Ferrari jako náhradu za Felipeho Massu angažovat pro příští ročník Kimiho Räikkönena. Brazilec šéfy italského týmu o svých výkonech stále nepřesvědčil a reálně mu hrozí, že bude muset z maranellské stáje na konci letošní sezony odejít. Otázkou však zůstává, kdo by přišel na jeho místo.

Kandidátů je hned několik a v paddocku Velké ceny Maďarska se k nim přidal také Kimi Räikkönen. Finova současná forma mnohé překvapila, po svém návratu do královny motorsportu pravidelně bojuje o přední příčky a stále má reálnou šanci na celkový triumf.

Svůj dosavadní jediný mistrovský titul vybojoval Räikkönen právě v barvách Ferrari a jak sám řekl, na časy strávené v Maranellu vzpomíná rád. "Vždycky jsem říkal, že nemám (vůči Ferrari) žádné špatné pocity. S týmem jsme zažili dobré časy, vyhrál jsem tam šampionát," uvedl. "Nikdy nevíte, co se stane v budoucnosti," podotýká.

Daleko pravděpodobněji se ale jeví varianta, že finský pilot setrvá i v příští sezoně u svého současného zaměstnavatele. U Lotusu se cítí dobře, navíc má k dispozici vůz, který je schopný bojovat o vítězství v závodech: "Jsem šťastný tam, kde teď jsem. Věci vycházejí celkem dobře."

Další článek: Senna završil povedený víkend ziskem sedmého místa

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00