Räikkönen si loni při pádu ze sněžného skútru přivodil menší frakturu

Až při návštěvě Top Gearu Kimi Räikkönen přiznal, že se jeho loňský pád v závodě sněžných skútrů neobešel bez následků.
Räikkönen si loni při pádu ze sněžného skútru přivodil menší frakturu

Nedlouho po oznámení svého návratu do formule 1 s Lotusem se Räikkönen před loňskými Vánoci zúčastnil závodu sněžných skútrů. Skončil pro něj malým pádem, který Fin poté bagatelizoval jako zřejmě nejmenší pád kariéry.

Ovšem v britském pořadu Top Gear, kterého se pilot Lotusu zúčastnil minulý týden, ukázal jizvu na levém zápěstí. "Trošku jsem se zranil, ale měl jsem dobrého doktora a ten mi to dal dohromady," řekl s tím, že je to zranění právě z předvánočního závodu sněžných skútrů.

Když se moderátor Jeremy Clarkson divil velikosti jizvy a zeptal se, jestli si zápěstí zlomil, finský závodník odpověděl: "Trochu." Zřejmě se ale jednalo skutečně jen o drobnou frakturu, protože předsezónní testy absolvoval bez problémů, tedy alespoň podle svých a týmových komentářů.

Räikkönen byl v Top Gearu, aby na testovací trati zajel rychlé kolo v Suzuki Lianě. Připsal si čas 1:46,1, přičemž jezdil na mokru. Za podobných podmínek v minulosti už jeli se stejným autem Hamilton (1:44,7), Button (1:44,9) a Webber (1:47,1). Finovo vystoupení si můžete prohlédnout zde.

Zatajování zranění ve formuli 1 je relativně běžná věc, specialistou se v tomto ohledu stal v posledních letech Mark Webber, který Red Bullu nepřiznal už dvě fraktury. První na konci roku 2008 při nehodě na kole (přiznal jen nohu a rameno už ne) a druhou v roce 2010, když si při pádu z kola před GP Japonska znovu poranil rameno.

Další článek: Pravidla kolem výfuků zřejmě pro příští rok doznají změn

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.