Räikkönen si loni při pádu ze sněžného skútru přivodil menší frakturu

Až při návštěvě Top Gearu Kimi Räikkönen přiznal, že se jeho loňský pád v závodě sněžných skútrů neobešel bez následků.
Räikkönen si loni při pádu ze sněžného skútru přivodil menší frakturu

Nedlouho po oznámení svého návratu do formule 1 s Lotusem se Räikkönen před loňskými Vánoci zúčastnil závodu sněžných skútrů. Skončil pro něj malým pádem, který Fin poté bagatelizoval jako zřejmě nejmenší pád kariéry.

Ovšem v britském pořadu Top Gear, kterého se pilot Lotusu zúčastnil minulý týden, ukázal jizvu na levém zápěstí. "Trošku jsem se zranil, ale měl jsem dobrého doktora a ten mi to dal dohromady," řekl s tím, že je to zranění právě z předvánočního závodu sněžných skútrů.

Když se moderátor Jeremy Clarkson divil velikosti jizvy a zeptal se, jestli si zápěstí zlomil, finský závodník odpověděl: "Trochu." Zřejmě se ale jednalo skutečně jen o drobnou frakturu, protože předsezónní testy absolvoval bez problémů, tedy alespoň podle svých a týmových komentářů.

Räikkönen byl v Top Gearu, aby na testovací trati zajel rychlé kolo v Suzuki Lianě. Připsal si čas 1:46,1, přičemž jezdil na mokru. Za podobných podmínek v minulosti už jeli se stejným autem Hamilton (1:44,7), Button (1:44,9) a Webber (1:47,1). Finovo vystoupení si můžete prohlédnout zde.

Zatajování zranění ve formuli 1 je relativně běžná věc, specialistou se v tomto ohledu stal v posledních letech Mark Webber, který Red Bullu nepřiznal už dvě fraktury. První na konci roku 2008 při nehodě na kole (přiznal jen nohu a rameno už ne) a druhou v roce 2010, když si při pádu z kola před GP Japonska znovu poranil rameno.

Další článek: Pravidla kolem výfuků zřejmě pro příští rok doznají změn

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10