Räikkönen se v závěru mohl vyvézt za Alonsem, ten ho ale zdržel

Kimi Räikkönen nakonec těsně nesplnil cíl týmu kvalifikovat se do šestého místa, odstartuje ze sedmé příčky. Jérôme D´Ambrosio si musí rychle zvykat na vůz v tréninkovém i závodním režimu, je šestnáctý.
Räikkönen se v závěru mohl vyvézt za Alonsem, ten ho ale zdržel

Jezdci Lotusu v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie nezasáhli do souboje o nejvyšší příčky. Kimi Räikkönen se sice v Monze prosadil do elitní desítky, ale skončil osmý. Díky penalizaci Paula di Resty se posune o jednu pozici dopředu. Náhradník za distancovaného Romaina Grosjeana Jérôme D´Ambrosio obsadil šestnácté místo.

Räikkönen přiznal, že dnes postrádal rychlost. "Jsme na tom po celý víkend víceméně stejně, takže dnešní tempo pro mě nebylo velkým překvapením. Čeká nás dlouhý závod a v závodních podmínkách jsme obvykle trochu silnější. Dá se tu předjíždět, uvidíme, co se stane zítra," zhodnotil aktuální situaci mistr světa z roku 2007.

D´Ambrosio měl z kvalifikace smíšené pocity. "Postoupil jsem do druhé části, ale je frustrující, že jsem nebyl trochu lepší. Od včerejška se trápím v prvním sektoru, šedesát až sedmdesát procent mé ztráty na Kimiho pochází odtud," přiznal. "V pouhých dvou zatáčkách se dá hodně získat i ztratit, musíme na tom do zítřka zapracovat."

Ředitel traťových operací Alan Permane uvedl, že cílem bylo dosáhnout šestého místa. "Kimi měl při svém posledním výjezdu před sebou Fernanda a mohl se za ním vyvézt. Fernando bohužel nebyl rychlý, v Ascariho šikaně jsme mu byli příliš blízko, což nás stálo okolo jedné a půl desetiny," vysvětloval. Naopak s opotřebením pneumatik je na tom prý Lotus oproti konkurenci lépe. "Věříme, že dokážeme předvést slušné tempo a získat dobré body. Pro D´Ambrosia je to náročná lekce, ale odvádí dobrou práci. Čeká ho těžký závod s vozem s nízkým přítlakem. Doufáme, že se bude nadále postupně zlepšovat."

Další článek: Red Bull se v Monze potýká s nedostatkem rychlosti

17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
13:04 | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.
23. září | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10