Räikkönen se v závěru mohl vyvézt za Alonsem, ten ho ale zdržel

Kimi Räikkönen nakonec těsně nesplnil cíl týmu kvalifikovat se do šestého místa, odstartuje ze sedmé příčky. Jérôme D´Ambrosio si musí rychle zvykat na vůz v tréninkovém i závodním režimu, je šestnáctý.
Räikkönen se v závěru mohl vyvézt za Alonsem, ten ho ale zdržel

Jezdci Lotusu v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie nezasáhli do souboje o nejvyšší příčky. Kimi Räikkönen se sice v Monze prosadil do elitní desítky, ale skončil osmý. Díky penalizaci Paula di Resty se posune o jednu pozici dopředu. Náhradník za distancovaného Romaina Grosjeana Jérôme D´Ambrosio obsadil šestnácté místo.

Räikkönen přiznal, že dnes postrádal rychlost. "Jsme na tom po celý víkend víceméně stejně, takže dnešní tempo pro mě nebylo velkým překvapením. Čeká nás dlouhý závod a v závodních podmínkách jsme obvykle trochu silnější. Dá se tu předjíždět, uvidíme, co se stane zítra," zhodnotil aktuální situaci mistr světa z roku 2007.

D´Ambrosio měl z kvalifikace smíšené pocity. "Postoupil jsem do druhé části, ale je frustrující, že jsem nebyl trochu lepší. Od včerejška se trápím v prvním sektoru, šedesát až sedmdesát procent mé ztráty na Kimiho pochází odtud," přiznal. "V pouhých dvou zatáčkách se dá hodně získat i ztratit, musíme na tom do zítřka zapracovat."

Ředitel traťových operací Alan Permane uvedl, že cílem bylo dosáhnout šestého místa. "Kimi měl při svém posledním výjezdu před sebou Fernanda a mohl se za ním vyvézt. Fernando bohužel nebyl rychlý, v Ascariho šikaně jsme mu byli příliš blízko, což nás stálo okolo jedné a půl desetiny," vysvětloval. Naopak s opotřebením pneumatik je na tom prý Lotus oproti konkurenci lépe. "Věříme, že dokážeme předvést slušné tempo a získat dobré body. Pro D´Ambrosia je to náročná lekce, ale odvádí dobrou práci. Čeká ho těžký závod s vozem s nízkým přítlakem. Doufáme, že se bude nadále postupně zlepšovat."

Další článek: Red Bull se v Monze potýká s nedostatkem rychlosti

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00