Räikkönen se v závěru mohl vyvézt za Alonsem, ten ho ale zdržel

Kimi Räikkönen nakonec těsně nesplnil cíl týmu kvalifikovat se do šestého místa, odstartuje ze sedmé příčky. Jérôme D´Ambrosio si musí rychle zvykat na vůz v tréninkovém i závodním režimu, je šestnáctý.
Räikkönen se v závěru mohl vyvézt za Alonsem, ten ho ale zdržel

Jezdci Lotusu v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie nezasáhli do souboje o nejvyšší příčky. Kimi Räikkönen se sice v Monze prosadil do elitní desítky, ale skončil osmý. Díky penalizaci Paula di Resty se posune o jednu pozici dopředu. Náhradník za distancovaného Romaina Grosjeana Jérôme D´Ambrosio obsadil šestnácté místo.

Räikkönen přiznal, že dnes postrádal rychlost. "Jsme na tom po celý víkend víceméně stejně, takže dnešní tempo pro mě nebylo velkým překvapením. Čeká nás dlouhý závod a v závodních podmínkách jsme obvykle trochu silnější. Dá se tu předjíždět, uvidíme, co se stane zítra," zhodnotil aktuální situaci mistr světa z roku 2007.

D´Ambrosio měl z kvalifikace smíšené pocity. "Postoupil jsem do druhé části, ale je frustrující, že jsem nebyl trochu lepší. Od včerejška se trápím v prvním sektoru, šedesát až sedmdesát procent mé ztráty na Kimiho pochází odtud," přiznal. "V pouhých dvou zatáčkách se dá hodně získat i ztratit, musíme na tom do zítřka zapracovat."

Ředitel traťových operací Alan Permane uvedl, že cílem bylo dosáhnout šestého místa. "Kimi měl při svém posledním výjezdu před sebou Fernanda a mohl se za ním vyvézt. Fernando bohužel nebyl rychlý, v Ascariho šikaně jsme mu byli příliš blízko, což nás stálo okolo jedné a půl desetiny," vysvětloval. Naopak s opotřebením pneumatik je na tom prý Lotus oproti konkurenci lépe. "Věříme, že dokážeme předvést slušné tempo a získat dobré body. Pro D´Ambrosia je to náročná lekce, ale odvádí dobrou práci. Čeká ho těžký závod s vozem s nízkým přítlakem. Doufáme, že se bude nadále postupně zlepšovat."

Další článek: Red Bull se v Monze potýká s nedostatkem rychlosti

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00